Leclerc musí převzít trochu více zodpovědnosti

Charles Leclerc se po další blamáži týmu Ferrari hodně rozčiloval. Monačana rozčílilo počínání stratégu, která tak mladému závodníkovi pokazili část dalšího závodního víkendu. Damon Hill si však myslí, že za svá slova by měl za své kritická slova převzít část odpovědnosti.

Štítky: Charles Leclerc Damon Hill Ferrari Zveřejněno 13. 11 2022 — Lukáš Podstata

Charles Leclerc byl po další kvalifikaci velmi frustrovaný. Ferrari udělalo znovu obrovskou chybu ve strategii a výsledkem bylo až desáté místo pro monackého závodníka.

A co se vlastně stalo? Začala třetí část kvalifikace a jezdec Ferrari byl jediným, který na svůj první měřený pokus vyjížděl na přechodných pneumatikách. Vzhledem k tomu, že podmínky na trati byly na počátku třetí části převážně suché, musel Leclerc s vozem hodně bojovat. Následně navíc boural George Russell a kvalifikace musela být z tohoto důvodu pozastavena. Během této fáze se nad okruh vrátil déšť a ani jeden z pilotů již nedokázal svůj čas zlepšit. Výsledek pro Leclerca? Desáté místo a hodně peprná vysílačka směrem k týmu. „Kluci, nádhera, k**** nádhera!“.

Podle Damona Hilla se Lerclerc chová jako Max Verstappen v dřívějších letech. Podle něj by však místo nepříjemných slov měl Leclerc převzít část odpovědnosti na sebe. „Je vidět, že Charles v rádiu hodně kritizuje svůj tým. Měl by však převzít část odpovědnosti na sebe. Možná mu to tým nepovoluje anebo se on sám bojí, mít na svých bedrách tolik odpovědnosti.“

Bývalý pilot také zmínil, že aktuální situace ve Ferrari je hodně rozrušující. „Co se to ve Ferrari děje? Kdo si vezme aktuální chyby na sebe, protože se těch chyb děje během roku opravdu hodně. Je to hodně znepokojivé, protože ve Ferrari je vidět obrovský potenciál.“