Leclerc: Ještě jsem se stratégů ptal, jestli nevyjet znova…

Další blamáž v podání Ferrari, tak by se dala označit kvalifikace na Grand Prix Monaka u Charlese Leclerca. Toho tým po prvních pokusech v úvodní části kvalifikace už na dráhu nevyslal, následkem čehož Monačan nepostoupil a odstartuje jako 16.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 25. 05 2019 — Pavel Turek

„Zeptal jsem se stratégů, jestli jsou si jistí, že postoupíme. Řekli mi, že ano,“ tvrdí frustrovaný Leclerc. „Ptal jsem se, zda bychom neměli ještě vyjet, ale ani mi pořádně neodpověděli. Doteď nemám vysvětlení. Těžko se mi to přijímá,“ přiznává rozčarování.

Na první pohled se zdálo, že problém mohlo způsobit zdržení na převážení, na které se Monačan měl po zajetí do boxů dostavit, ale to Leclerc vyvrací. „Ve skutečnosti nám zbývalo spoustu času, abychom ještě vyjeli. Vážení nebylo problémem.“

Bez komentáře…

Je alespoň něco, co by podle pilota Ferrari mohlo v nedělním těžkém závodě hrát v jeho prospěch? „Doufám v déšť a loterii. Pokud bude sucho, bude to nuda. Myslím, že budu muset hodně riskovat, dokonce i nehodu.

Ale co jiného nám zbývá – tedy snažit se o extrémní předjetí –, když se tu v podstatě ani nedá předjíždět,“ štve Charlese Leclerca.

Diskuse k článku

Napsat komentář