Leclerc jel po prvním pit stopu na jistotu

Pilot Ferrari odjíždí z Baku zklamaný, ale přesto si bere pozitiva ze čtvrtého víkendu letošní sezony.

1 Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 30. 04 2019 — Jiří Košta

Charles Leclerc předvedl neuvěřitelný první stint závodu, kde startoval na tvrdší sadě pneumatik. Monačan se postupně probojoval až na čtvrtou pozici za Sebastiana Vettela.

Později však zastavil k zastávce v boxech na měkkou sadu, od té doby ale jeho tempo kleslo a už se k Vettelovi znovu nepřiblížil.

„Mám pocit, že hodně lidí věřilo, že se trápíme, ale to si nemyslím,“ řekl Leclerc po závodě.

„Zkrátka jsem už netlačil a nesnažil jsem se dotáhnout ztrátu, protože mi do rádia řekli, že odstup už je dost velký, takže nemáme šanci se dotáhnout na první tři piloty.

Od toho momentu jsem se zkrátka snažil jen šetřit pneumatiky a zajet alespoň nejrychlejší kolo závodu. Není to tak, že jsme měli nějak výrazně dobré tempo na měkké sadě, jen jsme chtěli nejrychlejší kolo.

Žádný z tréninků nebyl úplně reprezentativní, ale já jsem se ve voze cítil dobře. Souhlasím se Binottem, myslím si, že ve voze byl potenciál na pole position. Ale to všechno jsem zahodil chybou, když jsem naboural do zdi.“

Na druhou stranu si musíme vzít pozitiva z tohoto víkendu. Myslím si, že naše tempo bylo lepší než v Číně, zároveň jsme dotáhli Mercedes. Už se opravdu těším na další závod, věřím, že v Barceloně budeme mnohem silnější.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Leclerc jel po prvním pit stopu na jistotu”

  1. vocho67 napsal:

    Otázka je, kolik měl ještě paliva. To nám ale neprozradí.
    Pochybuji, že se dá zvládnou v rychlém tempu cely závod.

Napsat komentář