Leclerc bude opět měnit pohonnou jednotku, a dostane tak trest

Charles Leclerc odstartuje nedělní GP USA o pět míst níže, než se kvalifikuje.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 20. 10 2022 — Jiří Košta

Italská média tvrdí, že s nyní ztraceným mistrovstvím světa je pro Ferrari „čas na experimentování“ v posledních závodech roku 2022.

Korespondent Paolo Filisetti oznámil, že Leclerc bude mít v Austinu do svého vozu namontován nový motor, což bude mít za následek penalizaci pěti míst na startovním roštu.

„Trest pro Ferrari není diktován problémy se spolehlivostí, ale touhou experimentovat pro příští sezonu,” napsal v italských sportovních novinách.

Filisetti trvá na tom, že vzhledem k tomu, že pohonné jednotky pro rok 2022 jsou „zmrazeny“ pravidly, úpravy jsou skutečně možné pouze tehdy, jsou-li odůvodněny spolehlivostí.

Ferrari však pochopitelně hledá vylepšení, která by mohla využít pro rok 2023.

Co se týče šampiona Red Bullu 2021 a 2022 Verstappena, vítězství v Austinu by vyrovnalo společný rekord Michaela Schumachera a Sebastiana Vettela v počtu vítězství v sezoně – 13.

Dr Helmut Marko trvá na tom, že nizozemský jezdec není motivován rekordy a minulý týden prohlásil: „Není ten typ, který by šel po rekordech. Myslím, že jednoho dne řekne ‚dobře‘ a odejde.”

Podle šéfa holandské GP Jana Lammerse však Max bude chtít vyhrát poslední čtyři závody své dominantní sezony 2022.

Bývalý nizozemský pilot F1 Christijan Albers souhlasí: Max dokáže překonat mnoho rekordů, například nejvíce vítězství v jedné sezoně. Jestli existuje rok, kdy to dokáže, je to teď.”

Smart Brabus #1 Performance Edition odhalena v Číně