Lauda: Stewardi by neměli řešit žádné kolize, jen když padne protest

Niki Lauda souhlasí s menšími zásahy stewardů do dění na trati, ale zašel by ještě dál.

3 Štítky: Niki Lauda Pravidla Zveřejněno 26. 06 2014 — Jan Pastorek

Niki Lauda souhlasí s menšími zásahy stewardů do dění na trati, ale zašel by ještě dál.

Před GP Rakouska FIA prozradila, že stewardi dostali instrukce, aby závodění nechali volnější průběh a neřešili každou drobnost při vzájemných soubojích.

Lauda to považuje za klíčové, aby formule 1 i nadále bavila. „Veřejnost nás opouští, protože už nejsme závodníci,“ řekl Autosportu.

Bývalý mistr světa se osobně zasazuje o to, aby se FIA stáhla co nejvíce. „Šel jsem za Charliem (Whitignem – ředitel závodů) a Berniem (Ecclestonem) a řekl jsem jim, že musíme vrátit staré časy, jako když Piquet trefil toho druhého (Salazara) v Hockenheimu. Vzpomínáte? Měli byste to nechat na jezdcích. Nezasahujte do toho.“

Whiting podle něj souhlasil. A Lauda by zašel tak daleko, že by stewardi řešili jen stížnosti, jinak by nechali soubojům úplně volný průběh.

„Dokonce i incident mezi Pérezem a Massou (v Kanadě), když teď mají nápad omezovat ovlivňování ze strany stewardů a podobně, tak by o tomhle neměli ani mluvit. Byl to normální závodní incident a díky Bohu se nic nestalo, já bych to tak nechal.“

„Když jsem viděl další vyšetřování (v Rakousku Vettela a Guiérreze), bylo to podle mě úplně špatně. Musí se to zastavit. Pokud po závodě někdo chce protestovat, že to bylo nespravedlivé, fajn, ať to udělá. Stojí to hodně peněz, hodně právníků a hodně blbostí. Takže se to nebude dít. Nechal bych těmto jezdcům volnost závodit. Všechno se moc kontroluje.“

Diskuse k článku

3 komentáře: “Lauda: Stewardi by neměli řešit žádné kolize, jen když padne protest”

 1. MrMraz napsal:

  Jirx:
  Dovolit pilotům trochu více agresivity je jedině dobře. I když stejně bych některé manévry trestal, zejména když se předjíždějící auto potopí pod druhé v nájezdu do zatáčky. Tohle je docela sviňárna a krásně to předvedl Vettel ve Španělsku (nic proti němu).

  Sviňárna? To že se před zatáčkou potopíš pod auto, které chceš předjet je naprosto běžný způsob předjetí užívaný naprosto všemi bez výjimky. Rozhodně to není sviňárna, jak ty píšeš. To jsou obyčejné závody.

 2. Jirx napsal:

  Dovolit pilotům trochu více agresivity je jedině dobře. I když stejně bych některé manévry trestal, zejména když se předjíždějící auto potopí pod druhé v nájezdu do zatáčky. Tohle je docela sviňárna a krásně to předvedl Vettel ve Španělsku (nic proti němu).

 3. Rendy napsal:

  Naprostý souhlas! Pak se všichni diví a nadávají, že se málo předjíždí, když se jezdci obávají trestu za každý šťouchanec a musí se vymýšlet DRS a jiné ptákoviny…

Napsat komentář