Lauda: Hamilton se s Monakem smířil, ale v Kanadě si znovu promluvíme

Spolumajitel týmu Mercedes Niki Lauda považuje napjatou situaci z Monaka za téměř vyřešenou, ale chce se k ní ještě jednou vrátit během víkendu.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Niki Lauda Zveřejněno 3. 06 2014 — Jan Pastorek

Spolumajitel týmu Mercedes Niki Lauda považuje napjatou situaci z Monaka za téměř vyřešenou, ale chce se k ní ještě jednou vrátit během nadcházejícího víkendu.

V neděli v Monaku se zdál Lewis Hamilton nesmířlivý, protože zůstával přesvědčený, že si týmový kolega Nico Rosberg pomohl ke kvalifikačnímu vítězství úmyslnou chybou. Až v pátek oznámil, že se s kolegou usmířil.

„Lewis je teď smířený s tím, že Nico vyhrál v Monaku a že on byl druhý, což opravdu není žádná ostuda,“ potvrdil Lauda pro Österreich. „V Montrealu si spolu sedneme a znovu všechno v klidu prodiskutujeme. Pak bude pokračovat boj o šampionát dvou stejných vozů.“

Mercedes si však nedělá iluze, že od teď bude mít až do konce roku klid.

„V autech sedí dva alfa samci, a to je samozřejmě citlivá záležitost. Ale díky tomu jsou závody pod vládou Mercedesu znovu zajímavé. Já takovou situaci znám ze svých časů, když jsem stál proti panu Prostovi.“

Další měření sil nabídne Montreal. „Během víkendu v Monte Carlu byl Nico jasně rychlejší. Ale teď Lewis udělá vše, co umí, aby odrazil úder, což bude nápor na naše nervy. Ale pro fanoušky a tento sport to nemůže být lepší,“ dodal Lauda.

Diskuse k článku

Napsat komentář