Lando Norris: Během sim-závodů pociťuji stejné vzrušení

Pilot McLarenu sice opět neodstartoval do virtuálního závodu pořádaného formulí 1, přesto je stále nejsledovanějším závodníkem.

Štítky: Lando Norris McLaren Zveřejněno 20. 04 2020 — Jiří Košta

Lando Norris závodí na simulátorech už od jedenácti let, takže není překvapivé, že se o obsah a zábavu stará v posledních týdnech především on. Jeho bratr má dokonce firmu, která simulátory staví. Norrisův účet na twitchi sledují desetitisíce lidí, jelikož pilot McLarenu pravidelně přináší zajímavý obsah.

„Streamuji ze simulátoru každý den a rozhodl jsem se toho držet a dělat to pravidelně. Není to pokaždé jen simulátor. Hraju i další hry jako je Rocket League, Escape from Tarkov nebo Call of Duty. Řekl bych, že pravidelně je to kolem čtyřech nebo pěti hodin. Mění se to podle toho, jaká je konkurence, nebo jak se někdy cítím. Někdy se na to nechci moc soustředit a jen relaxovat a být trochu jako dítě, proto hraju Call of Duty nebo něco podobného.“

Pilot McLarenu si se soupeři z formule 1 vyzkoušel i českou hru Euro Track Simulator 2.

„Někdy jsem tak zapálený do toho všeho, pokud třeba streamuji nebo s někým chatuji, že zapomenu, kolik času jsem za den ztratil. Najednou je jedenáct večer a zjistím, že jsem zapomněl na večeři nebo něco takového,” říká pilot McLarenu.

Můžeme tak pravidelně sledovat jezdce formule 1 i ve svém soukromém životě. Kromě Norrise teď pravidelně streamuje i Charles Leclerc nebo George Russell.

„Strávil jsem hodiny v simracingu, ale dělám i jiné věci. Máte zde jezdce, kteří jsou v F1 (oficiální) hře extrémně silní. Vědí, kde jsou traťové limity a kde se může přes obrubník, a kde ne. Dokáží využít potenciál vozu, správně řadit, šetřit palivo nebo využívat DRS.

Všechny tyto malé věci, které zní hrozně jednoduše, ale udělají rozdíl v čase na kolo. Hodně z nich zde tráví mnoho hodin a snaží se přijít na takové drobné věci. To je jediná šance, jak k být na vrcholu. Někteří jezdci hrají pouze jednu hru. Jsou vysoko v iRacingu nebo rFactoru, ale nejsou dobří v těch ostatních, protože tu jednu hrají častěji.

Pro některé z nás je to pouze ježdění a máme z toho zábavu, místo toho, abychom se stále snažili dostat ze všeho maximum. Kdyby zde bylo více důvodů, možná bychom to zkusili také a poznávali to více.”

Max Verstappen je právě jedním z těch, kteří se neúčastní závodů pořádaných formulí 1. Pilot Red Bullu raději volí iRacing, kde závodí s týmem Redline ve velkých závodech. Norris není výjimkou, jelikož pro Redline jezdí v iRacingu také už mnoho let.

„Máme pro to stejné zapálení a snažíme se zajet perfektní kolo. Zkoušíme být první ve velmi nabitém poli. Stále můžete cítit to zapálení a zábavu tak moc, jako když to děláte v reálu. Je to dobré zábava závodit s ostatními. Vždy věříte, že můžete něco udělat lépe a porazit je, takže hrajete ještě více.”

Diskuse k článku

Napsat komentář