Lance Stroll by měl jít dělat něco jiného

Bývalý pilot formule 1 Ralf Schumacher zkritizoval Lance Strolla. Poté, co byl Kanaďan relativně ztrapněn náhradníkem Hülkenbergem, bratr Michaela Schumachera Strollovi navrhuje, aby se vzdal závodění a našel si jiný koníček. Aston Martin navíc potvrdil, že Nico Hülkenberg pojede i v Saúdské Arábii.

Štítky: Aston Martin Lance Stroll Zveřejněno 25. 03 2022 — Vašek Štěpánek

Od svého vstupu do formule 1 má Lance Stroll problém veřejnosti i některým významným členům paddocku dokázat, že si své místo v královně motorsportu zaslouží. Z velké části za to může i velký vliv Strollova otce a miliardáře Lawrence.

Právě díky Strollovi staršímu se mladý Lance už v roce 2017 dostal do formule 1, kdy debutoval s Williamsem. Od té doby si kanadský závodník vysloužil lichotivou nálepku platícího jezdce a Lawrencovy kroky toto oslovení podporují.

To, co začalo koupením závodní sedačky u Williamsu, v roce 2018 pokračovalo odkoupením celého stagnujícího týmu Force India. Od té doby se z malé stáje postupně stává velký tým Aston Martin, Strollovy výsledky ale zatím tak oslnivé nebyly.

Hned v prvním závodě sezony 2022 musel nemocného Vettela v Astonu nahradit Nico ‚The Hulk‘ Hülkenberg. Německý závodník je sice znám pro své kvality, na straně druhé, téměř dva roky neseděl ve voze formule 1 a do Bahrajnu dorazil na poslední chvíli.

Vzhledem k letošním změnám v technických pravidlech, u kterých Hülkenberg na rozdíl od Strolla přímo nebyl, se tak očekávalo, že Stroll svého dočasného týmového kolegu jasně porazí a bude mít nad tím znatelnou výhodu, tomu tak ale nebylo.

Závod Stroll sice dokončil na dvanáctém místě a Hülkenberg dojel až sedmnáctý, v kvalifikaci to byl ale právě Hulk, kdo v souboji mezi týmovými kolegy vyhrál. Náhradní pilot Aston Martinu skončil sedmnáctý a regulérní závodník anglické stáje až devatenáctý.

Právě kvůli poslednímu závodu v Bahrajnu se vítěz šesti závodů formule 1 Ralf Schumacher poměrně dost ostře pustil do mladého Strolla. „Myslím, že by se sám sebe měl zeptat, zda by nebylo lepší změnit svou profesi.

Jednoduše, zda by nebylo lepší najít si nový koníček. Jeho kvalifikační kolo v Bahrajnu bylo se vším respektem opravdu trapné, bolelo se na jeho výkon dívat. Nico pro změnu odvedl skvělou práci a je ironické, že není ve formuli 1,“ vyjádřil se Schumacher.

K Aston Martinu se vyjádřil také Jacques Villeneuve, mistr světa z roku 1997 a také již stálý kritik Lance i Lawrence Strolla. Kanaďan se ale vyjádřil spíše k celkovému fungování stáje. „Je vidět, že Aston Martin doplácí na kopírování Mercedesu.

Mercedes své auto vyvíjí roky a ví přesně, jak ho nastavit, jak ho řídit a jak funguje. Lidé v Astonu ale tohle vědět nemohou, určitě ne za tak krátký čas. Celá stáj doplácí na agresivní a egoistický přístup jejího vedení.

Formule 1 je ale velmi specifický sport, tady vám ambice a finance úspěch nezajistí. Člověk musí být inovativní, věřit svým rozhodnutím a postavit co nejlepší auto. Určitě nebude fungovat jen zbabělé kopírování,“ zakončil Villeneuve.