Kvůli závodu ve Valencii padla obvinění z korupce a zpronevěry

Zřejmě definitivní tečku za Grand Prix formule 1 ve Valencii udělá soud, který bude řešit obvinění z trestné činnosti.

5 Štítky: GP Evropy Valencie Zveřejněno 5. 01 2015 — Jan Pastorek

Zřejmě definitivní tečku za Grand Prix formule 1 ve Valencii udělá soud, který bude řešit obvinění z trestné činnosti.

Formule 1 jezdila na městském okruhu ve Valencii v letech 2008 až 2012, vedle Barcelony to byl druhý závod na španělské půdě, který odrážel úspěchy Fernanda Alonsa.

V současné době vyplouvají na povrch informace o pozadí pořádání této Grand Prix. Prokurátor Vicente Torres podal žalobu na bývalého regionálního prezidenta Francisca Campse, bývalou radní pro sport a cestovní ruch Lolu Johnsonovou a podnikatele Jorgeho „Aspara“ Martíneze Salvadorese.

Viní je ze zpronevěry, korupce a Johnsonovou navíc z organizovaného zločinu. Podle obžaloby byla Grand Prix dohodnuta a pořádána bez výběrových řízení a potřebných souhlasů úřadů a jiných orgánů.

Camps tehdy coby čelní politický představitel Valencie jednal přímo s Ecclestonem, závod včetně poplatků dohodl sám a pořadatelství svévolně udělil společnosti Valmor Sports, kterou narychlo založil jeho přítel Aspar.

Diskuse k článku

5 komentářů: “Kvůli závodu ve Valencii padla obvinění z korupce a zpronevěry”

 1. Variotek napsal:

  Tomáš Richtr:
  Byly tam bohužel nudné závody, protože konfigurace to byla hodně zpackaná. Ale místo závodu a okolí včetně města nádhera.

  Viset by měli za tohle: http://wtf1.co.uk/valencia-grand-prix-circuit-2013/

  Tak to se dalo čekat že to s okruhem takhle dopadne. To s tím okolím je sice pěkné bohužel divák u tv z toho nemá nic a sleduje co se děje na trati.

 2. Tomáš Richtr napsal:

  Byly tam bohužel nudné závody, protože konfigurace to byla hodně zpackaná. Ale místo závodu a okolí včetně města nádhera.

  Viset by měli za tohle: http://wtf1.co.uk/valencia-grand-prix-circuit-2013/

 3. Rendy napsal:

  Rendy:
  Jak je možné, že se to neřešilo dříve? Sice mi GP Valencie nechybí, ale je dost zvlášní, že proti tomu (veřejně) nikdo nic nenamítal… To se pak nedivím, že je Španělsko tam, kde je…

  *zvláštní

 4. Rendy napsal:

  Jak je možné, že se to neřešilo dříve? 😮 Sice mi GP Valencie nechybí, ale je dost zvlášní, že proti tomu (veřejně) nikdo nic nenamítal… To se pak nedivím, že je Španělsko tam, kde je… 😉

 5. Variotek napsal:

  Za tuhle hrůzu a ostudu GP by měli viset

Napsat komentář