Kvůli zavedení Halo týmy nemusí stihnout zimní testy

Týmy formule 1 budou mít plné ruce práce, aby stihly zkonstruovat nové vozy do zimních testů pro sezonu 2018, a to kvůli pozdnímu zavedení systému Halo. Tvrdí to technický šéf Force Indie Andrew Green.

Štítky: Force India Halo Zveřejněno 8. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Že vozy budou muset být od příští sezony osazeny systémem Halo, to oznámila FIA až během července. Tedy v době, kdy se už pilně pracuje na návrzích pro příští sezonu. Green prozradil, že kvůli tomu je teď vývoj ve Force Indii pozadu, co se monopostu 2018 týče. Podle něj dokonce hrozí, že některé týmy nestihnou nová auta zkompletovat do prvních testů, které se konají 26. února v Barceloně.

„Bude to velmi těsné, dodělat auto na zimní testy. Existuje velká šance, že to týmy nestihnou. Během letní pauzy jsme získali některé informace, které nám pomohly lehce pokročit. Stále ale čekáme na některé zásadní informace, což zdržuje návrh šasi,“ spílá systému Halo technický ředitel Force Indie.

Proč FIA zavádí systém Halo?

„FIA nám dala obecný návrh rozvržení na voze a popsala způsob, jakým Halo nasazovat. Chybí nám ale všechna konfigurace pro testování šasi. Každá minuta, kterou tu sedíme, je ztraceným časem. Definice Halo přišla moc pozdě. Byl to velký šok pro nás všechny, když byl zavržen Štít a bylo potvrzeno Halo. Náš čas na jeho vývoj se ztenčil na pouhé dny,“ tvrdí dále Green.

A jak prognózy ohledně testů 2018 vypadají konkrétně ve Force Indii? „Momentálně nevím, jestli to stihneme. Už jsme prošvihli všechna data pro zveřejnění návrhů šasi. Budeme to muset nějak zkrátit, máme hodně těsné termíny. Bude to výzva.“

Na druhou stranu, ne všichni jsou tak skeptičtí jako Force India. Například technický šéf Williamsu Paddy Lowe věří, že v Grove vůz stihnou, byť s trochou potíží, které musí překonat, nasadit do testů včas.

SPECIÁL: Studie Halo plus jeho test v praxi

Diskuse k článku

Napsat komentář