Kvůli Micku Schumacherovi nesmíme přijít o německou GP, varují pořadatelé

Budoucnost Grand Prix Německa je nejistá. Jejím pořadatelům letos končí smlouva. Ti se snaží apelovat na vedení F1. Závod na Hockenheimu je prý potřeba udržet kvůli pravděpodobnému vstupu Micka Schumachera do královny motorsportu v horizontu několika málo let.

Štítky: GP Německa Mick Schumacher Zveřejněno 18. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

Vedení F1 už dříve potvrdilo, že pro rok 2021 přijde kalendář o dva současné závody. Jedním z nich bude Španělsko, smlouvu nemá také Velká Británie, Mexiko a Německo. Pořadatelé závodu na Hockenheimu ale upozorňují, že nemít německou Velkou cenu by byla obrovská chyba.

„Pokud se Mick Schumacher dostane do F1, F1 musí být v Německu. O tom jsme přesvědčení,“ tvrdí šéf okruhu Georg Seiler. „Problémem bude, pokud letos přijdeme o závod, že jej bude obtížné získat znovu v budoucnu. Protože pak by smlouva byla jiná. Náklady na pořádání by byly ještě vyšší, než jsou teď. Získat smlouvu je určitě možné. Neuzavřeme ale takovou dohodu, která by pro nás byla finančně ztrátová.“

Prodej vstupenek na letošní GP Německa je slabší než vloni, navíc se na Hockenheim nepovedlo dostat závod F2, kde mladý Schumacher jezdí. Proto se pořadatelé snaží poohlédnout po jiném způsobu, jak Micka Schumachera během víkendu F1 fanouškům „ukázat“ a nalákat je tak na tribuny.

„Viděli bychom Micka rádi na trati ve voze F1. Mohl by to být test nebo exhibiční jízda v jednom z ferrari, se kterými jezdil jeho otec. Je to důležité,“ přiznává marketingový šéf okruhu Jorn Teske.

Diskuse k článku

Napsat komentář