Kvůli hádkám fanoušků to vše trochu ztrácí kouzlo

Pilot Ferrari vyjádřil lítost nad tím, jak boj o titul do posledního závodu rozdělil fanoušky na pouhé dvě skupiny – příznivce Lewise Hamiltona a Maxe Verstappena. Sám by si přál větší neutralitu fanouškovské obce.

Štítky: Carlos Sainz Zveřejněno 10. 12 2021 — Lukáš Štěrovský

„Myslím, že je to ideální scénář pro F1 jako sport a je ohromně vzrušující to sledovat,“ přiznal nadšení z boje o titul. „Když jsem se v neděli večer v Džiddě vrátil do svého pokoje, naladil jsem si televizi a přehrál si závod, jen abych zjistil, co se tam vpředu sakra stalo a proč o tom všichni mluví?

Člověk si díky tomu uvědomil, jak těsný je tenhle souboj, že jde o každý závod, což je vzrušující a ideální pro F1. Bohužel na sociálních sítích je hodně… neřekl bych nadávek, ale fanoušci jsou jasně rozdělení do dvou skupin, hodně polarizovaní. Když vidíte, jak proti sobě bojují, trochu to ztrácí kouzlo,“ mrzí ho.

„Myslím, že je lepší být trochu neutrálnější, užít si závod s tím, ať vyhraje ten lepší,“ radí příznivcům. A podle své rady ani neprozradí osobního favorita. „Oba mají za sebou neuvěřitelnou sezonu. Myslím, že oba jezdí na neuvěřitelné úrovni.

Za sebe si přeji, aby to v neděli bylo čisté, dobrá podívaná pro dobro F1. Aby se ukázalo, že jsme pořád sport, a ne jen show,“ přeje si Carlos Sainz.