Kvůli Alonsovi vyhodili Anthonyho Davidsona, jeho rozhodnutí to nebylo

Účastník 60 velkých cen F1 Brit Anthony Davidson prozradil, že byl u Toyoty zbaven místa závodního pilota v seriálu vytrvalostních závodů a Le Mans, aby vzniklo místo pro Fernanda Alonsa. Davidson, který je také uznávaným televizním reportérem Sky Sports, jezdil s Kazukim Nakadžimou a Sébastianem Buemim. Ti dnes jezdí právě s Alonsem.

Štítky: Anthony Davidson Fernando Alonso WEC Zveřejněno 15. 06 2018 — GPF1.cz

Toyota se dohodla s Alonsem na startech v závodech Mistrovství světa vytrvalostních závodů (WEC). Součástí seriálu je letošní závod 24 hodin Le Mans, stejně jako ten příští v roce 2019.

“O tom, že budu přeřazen do role náhradního pilota, rozhodl tým sám,” prozradil Davidson. “Nebylo mým rozhodnutím nezávodit, tým se takto rozhodl. Bylo mi řečeno, že jsem to já, kdo má uvolnit místo Fernandu Alonsovi. Musím to respektovat, ale je to škoda, v motorsportu to tak někdy chodí.”

Davidson je šampionem seriálu sezony 2014. Mezitím sportu opustily Audi a Porsche a řada uznávaných pilotů najednou neměla angažmá.

“Určitě to bylo pro tým těžké rozhodnutí, všech šest jezdců je spolehlivých. Nebylo snadné vybrat jednoho, koho odstraní,” řekl Davidson. “Je to divná situace. Není pochyb o tom, že Fernando musí startovat v Le Mans, je jenom škoda, že jsem to já, kdo na to doplatil. To je život. Po odchodu Audi a Porsche Fernando příliš možností neměl. Vlastně jen jeden tým. Ten náš. Uvolnit místo pilotovi Fernandova kalibru je trochu snazší s ohledem na jeho kvality. Kdyby to byl nějaký [Franta Omáčka], byl bych naštvaný. Zdá se, že svět chce, aby Alonso letos vyhrál Le Mans.”

Kvůli Alonsovi byl posunut také říjnový závod WEC v japonském Fudži, což rozzlobilo řadu pilotů, kterým tak vznikly nové termínové kolize.

Diskuse k článku

Napsat komentář