Kvjat byl talentovanější než Hartley a Gasly, přišel ale o rychlost

Takového názoru je neformální šéf Red Bullu, poradce Helmut Marko. Rus podle něj rovněž dobře nepřijímal jakoukoliv kritiku, před kterou se raději uzavíral do sebe.

Štítky: Daniil Kvjat Helmut Marko Zveřejněno 18. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Právě Helmuta Marka si vzali na paškál redaktoři z webu Motorsport.com. Když se jej optali, zda si myslí, že Kvjat byl talentovanější než současná jezdecká dvojka Toro Rosso, odpověděl takto: „Ano, zcela souhlasím. Ukázal to ve svém prvním roce u Toro Rosso a Red Bullu. Pak bohužel šly jeho výkony drasticky dolů. Měl problém s brzdami a pneumatikami, které Daniel Ricciardo neměl.

Ve zkratce, něco se s ním stalo, mentálně. Ztratil rychlost a lehkost. Nevíme, o co šlo. Zkusili jsme mnoho věcí, ale rychlost se nevrátila. Bohužel nemáme žádnou představu o tom, co se stalo. Taky měl mnoho incidentů na startech závodů, na což také nereagoval moc dobře. Uzavřel se do svojí ulity a nechtěl, aby mu kdokoliv řekl, co má dělat.

Je to smutné, protože si pamatuji na jeho závody v GP3 z Monzy a Spa, kde všechny úplně převálcoval. Za Toro Rosso si vybavuji také jeden, kdy startoval vzadu a probojoval se až dopředu (Monza 2014, pozn. red.). Útočil na Räikkönena, když mu selhaly brzdy. Měl některé senzační závody,“ přiznal Marko.

Diskuse k článku

Napsat komentář