Kvalifikace: Hamilton s Vettelem v první řadě

Kvalifikace na Velkou cenu Austrálie nabídla relativně vyrovnané výsledky. Lewis Hamilton získal pole position s náskokem čtvrt vteřiny na Sebastiana Vettela a Valtteriho Bottase. Naopak Räikkönen a Red Bull už ztráceli podstatně více.

3 Štítky: GP Austrálie výsledky Zveřejněno 25. 03 2017 — Lukáš Štěrovský

Header-1000x200-01

Na první část by asi nejraději zapomenul Jolyon Palmer. Ten totiž skončil na poslední příčce, když se se svým vozem nedokázal ani přiblížit tempu soupeřů. Podobně, i když přece jen lépe, na tom byl Kevin Magnussen na voze týmu Haas. Dále nepostoupili Stroll, Vandoorne (který zaznamenal technický problém, stejně jako později Alonso) a náhradník Giovinazzi.

Druhá část kvalifikace se nesla v poklidném duchu. „Zpestřením“ tak byly jen další potíže McLarenu, když Fernando Alonso hlásil, že po najetí na obrubník motor ztratil výkon. Španěl nakonec obsadil třinácté místo. Do poslední desítky se spolu s ním nedostali ještě Pérez, Hülkenberg, Ocon a Ericsson.

V závěrečném segmentu existovalo riziko deště, proto se oba jezdci jak Mercedesu, tak Ferrari okamžitě vydali na dráhu. Po úvodních měřených pokusech se nechal nachytat Ricciardo, který v závěrečném sektoru dostal smyk a skončil v bariéře. Po restartu se do čela dostal Bottas, brzy ho ale překonal Hamilton. Stejně tak i Vettel, jeho čas ale stačil jen na druhé místo.

Výsledky kvalifikace na GP Austrálie:
C7vw9v4WsAAmU56

C7vegajXkAEsiyA

Podrobný průběh kvalifikace:

Diskuse k článku

3 komentáře: “Kvalifikace: Hamilton s Vettelem v první řadě”

  1. INF_11 napsal:

    To je snad nejmenší časová ztráta červenejch na Mercedesy za poslední 3 roky

  2. madmark napsal:

    Tak se mi to líbí!

  3. Nivelety napsal:

    Jelikož byl Stroll penalizován pěti místy na startu a kvalifikoval se 19. přenese se mu zbytek penalizace do dalšího závodu? (Pokud vím mělo by být nové pravidlo aby se neopakovala situace s Hamiltonem který si k výměně motoru nabral další komponenty, jelikož už měl jistý start z posledního místa a penalizace se nepřesouvaly do dalších závodů).

Napsat komentář