Kvalifikaci na GP USA ovládl Hamilton před Vettelem

Lewis Hamilton je v Austinu zatím dominantní – Brit ovládl všechny tréninky i kvalifikaci. Do závodu tak odstartuje z pole position před Sebastianem Vettelem. Startovní rošt však ovlivní penalizace. Z jezdců ze špičky bude potrestaný Max Verstappen poklesem patnácti míst.

Štítky: GP USA výsledky Zveřejněno 21. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

V první části došlo na kuriózní moment mezi Grosjeanem a Strollem, když Francouz objížděl pilota Williamsu, který ale vybočil Grosjeanovi do cesty a ten tak musel až mimo trať. Kevin Magnussen zase podržel Sergia Péreze; obě situace komisaři budou řešit. Nepostoupili Ericsson, Stroll, Hartley, Wehrlein a Magnussen.

V druhé části nejezdil s ohledem na penalizaci, která ho čeká, Nico Hülkenberg. To nováček ve službách Renaultu Carlos Sainz zajel osmý čas, do poslední části postoupil také Fernando Alonso. Závěrečný segment nabídl to, co předchozí dva: Lewis Hamilton zajel nejrychlejší čas a získal svoji 72. výhru v kvalifikaci. Na druhé místo se před Bottase prosmýkl Sebastian Vettel. Ricciardo a Räikkönen zajeli na tisícinu stejný čas, Australan však dříve, a proto bude na startu čtvrtý.

Výsledky kvalifikace na GP USA:

DMsak--XkAAWVHN

Podrobný průběh kvalifikace (pod záložkou Všechno):

Diskuse k článku

Napsat komentář