Kvalifikace: Hamilton nejrychlejší, Vettel odstartuje ze chvostu

Solidní drama přinesla kvalifikace na Grand Prix Malajsie. Tu nakonec těsně vyhrál Lewis Hamilton před Kimim Räikkönenem. Oproti tomu doslova katastrofa potkala Sebastiana Vettela, který kvůli technickým problémům nezajel ani jedno měřené kolo.

3 Štítky: GP Malajsie výsledky Zveřejněno 30. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Vypjaté momenty nabídla hned první část. Mechanici Ferrari se kvůli technickému problému na Vettelově voze rozhodli po třetím tréninku k výměně motoru. Tu sice nakonec stihli, jenže Němce na dráze trápil nízký výkon a nakonec nezajel ani měřené kolo. Do závodu tak odstartuje ze chvostu.

Prostřední pasáž přinesla poklidnější průběh, do nejlepší desítky neprošla obě tora rossa, williamsy a Jolyon Palmer. Velký souboj pak nabídl poslední segment. Vedení se po prvních měřených pokusech ujal Lewis Hamilton, kterému byl blízko pouze Kimi Räikkönen. Pilot Mercedesu se druhým pokusem nezlepšil. Fin však zajížděl svá osobní maxima, ale kvůli probrzdění v poslední zatáčce nakonec bral jen druhé místo se ztrátou 45 tisícin vteřiny.

Výsledky kvalifikace na GP Malajsie:
DK9uZhQW4AAnlYa

Podrobný průběh kvalifikace:

Diskuse k článku

3 komentáře: “Kvalifikace: Hamilton nejrychlejší, Vettel odstartuje ze chvostu”

  1. trencherman napsal:

    Ještě není nic definitivní. Zbývá ještě dost závodů a Ferrari má dobrou formu. Stačí aby Vettel vyhrával a Hamilton dojížděl třetí a má to Ferrari doma. Myslím, že Ferrari má aktuálně lepší auto, ale horšího pilota. Kdyby si Vettel vyměnil sedačku s Hamiltonem, tak má Ferrari titul jistý.

  2. Mansell napsal:

    No, bohužel je to tak jak to je, v podstatě Ferrari ještě asi čeká někdy výměny komponent, nevím jestli to lze udělat teď, stejně jede Vettel z posledního místa, tak je asi nepodstatné odjíždět z boxů. To už vyjde na stejno. Hamilton má značně usnadněnou pozici. škoda

  3. ohinek napsal:

    tak tohle už je pro ferrari asi konečná rána…

Napsat komentář