Kvalifikace: Bottas znemožnil Vettelovi zisk pole position

Kvalifikace na velkou cenu Rakouska byla v jejím závěru poznamenána potížemi Romaina Grosjeana. Došlo tak pouze na prvotní pokusy, jimž kraloval Bottas před Vettelem. Hamilton skončil třetí, nicméně poklesne v důsledku penalizace.

6 Štítky: GP Rakouska výsledky Zveřejněno 8. 07 2017 — Josef Nekvinda

První kvalifikační segment začali jezdci ze středu pole a okamžitě na ultra-měkkých pneumatikách. To pouze Ferrari vsadilo na super-měkkou sadu a na trati oba jeho vozy kroužily podstatně déle než například mercedesy. Stříbrné šípy sáhly pouze k jedinému pokusu na ultra-měkkých gumách a po zbytek Q1 šetřily techniku. Přesto Lewis Hamilton zaznamenal nejrychlejší čas první části před oběma ferrari. V problémech se na chvíli ocitli oba jezdci týmu Haas – Kevin Magnussen utrhl zavěšení levého zadního kola při přejezdu přes obrubník a Romain Grosjean se zase ocitl kousek od zdi. Ještě před tím však stihli zajet kvalitní čas, který stačil na postup do další fáze. Naopak nepostoupily saubery, williamsy a s nimi renault Jolyona Palmera.

Snahy dostat se do závěrečné části kvalifikace, zajišťující boje o pole position, započal Hamilton. Ten spolu s týmem, s ohledem na penalizaci za výměnu převodovky, zvolil jako jediný pro tuto pasáž super-měkké pneumatiky. Čas na nich byl však vynikající, když vůbec jako první překonal hranici 1:05. Před něho se nicméně dostal Valtteri Bottas a ovládl druhý segment. K pokusům naopak vůbec nevyjel Magnussen v důsledku poškození z první části a spolu s ním nepostoupili Kvjat, Vandoorne, Alonso a Hülkenberg.

Poslední dvanáctiminutovka byla ovlivněna technickými potížemi Romaina Grosjeana, který odstavil vůz ve druhém sektoru dráhy. Stalo se tak už v poslední minutě, což znamenalo, že jezdci měli pouze jediný kvalifikační pokus. V tom svém se vytáhl Valtteri Bottas, připsal si nejrychlejší čas a za sebou těsně nechal Sebastiana Vettela, ale i kolegu Hamiltona. Ten navíc poklesne o pět míst dozadu, a tak ze třetího místa bude zítra startovat Kimi Räikkönen. V závěru byl také příliš horlivý Verstappen ve snaze dostat se před Ricciarda a ve velké rychlosti opustil trať. Nakonec mohl být rád, že nepoškodil svůj vůz.

Výsledky kvalifikace na GP Rakouska:

Podrobný průběh kvalifikace:

Diskuse k článku

6 komentářů: “Kvalifikace: Bottas znemožnil Vettelovi zisk pole position”

 1. Tomáš Richtr napsal:

  Ano! Ano! Ano!

  Kakanen:
  Zdejší vedení webu je posedlé Mercedesem s Hamiltonem v čele,basta!

 2. Lukáš Štěrovský napsal:

  Týjo, tak já se v tom ztrácím… ještě v Bahrajnu jsme prý byli jasní Vettelovci. 🙁

  Kakanen:
  Zdejší vedení webu je posedlé Mercedesem s Hamiltonem v čele,basta!

 3. Kakanen napsal:

  Zdejší vedení webu je posedlé Mercedesem s Hamiltonem v čele,basta!

 4. Tomáš Richtr napsal:

  Ano, jsme naprosto posedlí Lewisem Hamiltonem a Marcedesem 🙂

 5. villonso napsal:

  Neboj se, snad bude v neděli pršet a Lewisovi bude jeho snažení s červenými pneu nanic.

  KulatyLenin:
  To co se odehrálo v televizi při kvalifikaci nebylo fandění Luisi Hamiltonovi, ale posedlost jím. To už opravdu není ani možné. Jediné štěstí, že máme Maxe alespoň trochu změna tématu jinak by to bylo monotematický Mercedes komentář!!! Král jak se rozplývál jak si Luis chytře počkal až všichni vyjedou v druhé části a pak vyjel na červených gumách. Jen byla škoda, nevidělasi prvního na trati Hamiltona. Ale genialní tah viďte chlapi. Ale je pravda o Ferrari se taky mluvilo hlavně jací jsou to hňupi a zbytečně šetří gumy.

 6. KulatyLenin napsal:

  To co se odehrálo v televizi při kvalifikaci nebylo fandění Luisi Hamiltonovi, ale posedlost jím. To už opravdu není ani možné. Jediné štěstí, že máme Maxe alespoň trochu změna tématu jinak by to bylo monotematický Mercedes komentář!!! Král jak se rozplývál jak si Luis chytře počkal až všichni vyjedou v druhé části a pak vyjel na červených gumách. Jen byla škoda, neviděl asi prvního na trati Hamiltona. Ale genialní tah viďte chlapi. Ale je pravda o Ferrari se taky mluvilo hlavně jací jsou to hňupi a zbytečně šetří gumy.

Napsat komentář