Kubicovy šance hatí rodina Lance Strolla

Šance Roberta Kubici nastoupit do Williamsu jsou komplikovány nedostatkem možností si pilotovy schopnosti pořádně vyzkoušet. Větší šance tak momentálně má britský pilot Paul di Resta. Ten zaskakoval při letošní GP Maďarska za nemocného Felipeho Massu.

Štítky: Paul di Resta Robert Kubica Williams Zveřejněno 25. 09 2017 — Tomáš Richtr

Testování je během sezony značně omezeno, ale možné je jezdit s více než dva roky starým monopostem. Takové jízdy jsou ale strašně drahé. Zámožná rodina jezdce Williamsu Lance Strolla mu ale právě tento program platí. Naposledy například Lance Stroll jezdil s Williamsem FW36 z roku 2014 na japonské Suzuce před závodem v Singapuru a také po něm. Právě přítomnosti aut Williamsu v Japonsku chtěl tým využít k testovací Kubicově jízdě, ale tento plán překazil právě Stroll starší, který nechal auta odvézt do amerického Austinu.

Program jízd s vozy Williamsu z roku 2014 platí Lawrence Stroll, který tak přirozeně odmítá, aby se v nich vozil někdo jiný.

Čím dál omezenější možnosti ověřit si Roberta Kubicu posilují šance právě Paula di Resty, u kterého Williams žádná ověřování nepotřebuje. Di Resta startoval v 58 velkých cenách za Force Indii v letech 2011 až 2013 a letos za Williams v Budapešti.

Podle zákulisních informací je setrvání Felipeho Massy v týmu méně preferovanou variantou.

Konkurz na místo u Williamsu: Ve finále Massa, Kubica a di Resta

Diskuse k článku

Napsat komentář