Kubica: V určitém bodě jsem už věřil, že v Austrálii budu závodit

Polský závodník Robert Kubica měl k návratu do formule 1 zřejmě velmi blízko. Přiznal totiž, že v určitém bodě během loňské sezony už sám sebe viděl na startu australské Grand Prix, která bude zahajovat letošní ročník. Pak ale přišly ne úplně povedené testy pneumatik v Abú Dhabi, kde se šance chopil Rus Sirotkin...

Štítky: Robert Kubica Zveřejněno 22. 02 2018 — Lukáš Štěrovský

Polák se během loňské sezony nejprve snažil o návrat s Renaultem, nakonec ale skončil u Williamsu. Jenže britská stáj se rozhodla dát přednost Sergeji Sirotkinovi, Kubicovi zbyla role testovacího jezdce. Zbraně ale neskládá. „Dalších sedm, osm nebo devět měsíců mě může dostat blíže návratu. Nevím, jak blízko jsem byl tentokrát, ale to už teď není podstatné.

Zpravidla se snažím nemít velká očekávání a věřím v něco, až když se to skutečně stane. V určitém bodě jsem ale už byl skoro přesvědčený, že v Austrálii budu startovat. To, že se účastním některých Grand Prix jako třetí jezdec, to pro mě myslím nebude hezké. Nebude hezké vidět, jak jiní piloti závodí, ale jako pomoc k mému návratu to stojí za to,“ přemítá Kubica.

„To celé může být jen část dlouhé cesty, kterou jsem zatím podstoupil. Jsem ale rád, že jsem se našel v tomhle bodě. Myslím, že také nastanou některé skvělé momenty, kdy budu v pozici testovače pociťovat satisfakci, i když nebudu bojovat na trati. Udělám všechno pro to, abych získal šanci. Pokusím se získat zpět, co mi život do jisté míry vzal. Snad mi to nevzal napořád,“ dodává Polák, jehož úkolem bude mimo jiné zefektivnit komunikaci mezi inženýry a piloty tak, aby se usnadnil vývoj vozu.

Kubicovi nesedly nové pneu Pirelli, Sirotkin byl rychlejší

Diskuse k článku

Napsat komentář