Kubica testoval pro Williams, ale tým nic neprozradí

Polský pilot, který se snaží o návrat do formule 1, se včera svezl s vozem Williamsu z roku 2014 na okruhu Silverstone. Test se konal za zavřenými dveřmi, nebyl tedy přístupný veřejnosti ani médiím. Podle týmu dopadl úspěšně.

Štítky: Robert Kubica Williams Zveřejněno 12. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

To je však to jediné, co je Williams ochoten sdělit. „Aktuálně nezveřejníme žádné další informace,“ prohlásil tiskový mluvčí britské stáje. Žádné informace rovněž nejsou známé ani ze strany Roberta Kubici.

Má se za to, že se jednalo o přípravu na „rozstřel“ mezi Kubicou a druhým vážným uchazečem o sedačku Williamsu pro příští rok, Paulem di Restou. Ten by se měl uskutečnit v rámci dvoudenního testu na maďarském Hungaroringu, údajně už příští týden. Jeho vítěz by mohl nahradit Felipeho Massu.

„Máme tyhle dva piloty (Kubicu a di Restu), se kterými budeme testovat,“ potvrdil technické šéf Williamsu Paddy Lowe. „Neposkytneme žádné informace, dokud nebude po testu – je to pro nás soukromá záležitost. Chtěl bych ale zdůraznit, že to nutně neznamená, že to jsou jediní jezdci, o kterých pro příští rok uvažujeme,“ dodal Lowe.

Diskuse k článku

Napsat komentář