Kubica požádal o ukončení spolupráce s Renaultem

Robert Kubica požádal Renault, aby jej uvolnil ze vzájemných smluvních povinností. Ty se vztahovaly k aktivitám kolem jeho testů od května letošního roku a zjevně měly nějak pokračovat i po testu v současné specifikaci vozu formule 1 na začátku srpna v Maďarsku. Interpretací takové žádosti je Kubicova snaha ohlédnout se po jiných příležitostech.

Štítky: Robert Kubica Williams Zveřejněno 11. 09 2017 — Tomáš Richtr

Potenciální závodní místo u Renaultu pro Roberta Kubicu není volné poté, co se očekává příchod Carlose Sainze po bok Nika Hülkenberga. Kubicovo jméno je nyní spojováno nejvíce s týmy Williams a Sauber, za který Kubica ve formuli 1 debutoval. Podle informací ze zákulisí Kubica umí po sedmileté přestávce pořád zajet rychlé kolo v kvalifikačním režimu, ale při jízdě na delší vzdálenost se trápil s nekonzistentními výsledky. Ty mohou mít souvislost s fyzičkou, která ještě není na potřebné úrovni.

Právě druhá sedačka vedle Lance Strolla u Williamsu nabrala na atraktivitě poté, co se po Sainzově odchodu do Renaultu očekává setrvání Fernanda Alonsa u McLarenu a Sergia Péreze u Force Indie. Mexičanův potenciální přechod do Williamsu by byl s ohledem na formu obou týmů krokem zpět. S Williamsem údajně jednal také Fernando Alonso, ale lidé znalí prostředí očekávají, že bude jezdit pro tým McLaren-Renault navzdory údajně atraktivitě nabídky ze strany Williamsu.

Williams má zajímavý problém s tím, že druhému pilotovi týmu musí být alespoň 25 let kvůli titulárnímu sponzorovi týmu, značce Martini. Vyloučeno je tak například angažmá pro Pascala Wehrleina a jiné mladíky.

Diskuse k článku

Napsat komentář