Kubica: Potřebuju monopost, který bude konzistentní po celý víkend

Polák přiznal, že propast mezi Williamsem a ostatními týmy je pořád obrovská. Nejvíce ho trápí výkyvy výkonnosti při různých velkých cenách.

Štítky: Robert Kubica Williams Zveřejněno 13. 08 2019 — Lukáš Podstata

34letý pilot, který se vrátil do seriálu formule 1 po dlouhých devíti letech, nezažívá zrovna povedenou sezonu. Williams se pravidelně umisťuje na chvostu startovního pole a zlepšení je v nedohlednu. Kubicu dokonce rozdílem třídy poráží jeho týmový kolega George Russell, který se v posledních závodech zlepšuje.

Brit dokázal v Maďarsku porazit dva jiné vozy. To se do té doby ani jednomu pilotovi stáje z Grove nepodařilo.

Lepší výkonnost svého týmového kolegy přiznává i Robert Kubica. Není si ale příliš jistý, zda tým po posledních dvou závodech udělal dostatečný krok vpřed. „Samozřejmě, George má daleko lepší výkonnost než já. Na Hockenheimu měl ale tým stejnou specifikaci monopostu jako na Hungaroringu. Je těžké říct, jestli jsme udělali nějaký výrazný pokrok. Nechci říct, že jsme se nezlepšili, ale propast mezi námi a ostatními týmy je pořád obrovská.

Rodák z Krakova v rozhovoru pro portál Motorsport.com zhodnotil první část aktuální sezony. „Bylo to komplikované. Celkově musíme pracovat na spoustě věcí. Jakmile tyto problémy vyřešíme, získáme tím konzistentní výkony našeho monopostu po celý závodní víkend. To by mi hodně pomohlo, protože bych nemusel s vozem tolik bojovat,“ doufá ve zlepšení Kubica.

Diskuse k článku

Napsat komentář