Kubica: Pořád chci závodit v F1. Angažmá u Williamsu je důležitý krok

Tým Williams oficiálně potvrdil, že příští rok pro něj budou závodit Lance Stroll a Sergej Sirotkin. Na Roberta Kubicu zbyla pozice testovacího/vývojového jezdce. Podle Poláka se ale jedná o důležitý krok k plnohodnotnému návratu do F1.

Štítky: Robert Kubica Zveřejněno 17. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Přestože Polák tak nakonec nedokázal dotáhnout do konce svůj plnohodnotný návrat do královny motorsportu, stále se tohoto cíle nevzdává. „Cítím, že jsem v nejlepší fyzické kondici, v jaké jsem kdy byl. Vyžádalo si to hodně práce, abych se na tuto úroveň dostal. Chtěl bych poděkovat Williamsu za příležitosti, které mi zatím dal, a za to, že mi touto pozicí prokázal důvěru,“ řekl Polák.

„Užil jsem si během posledních měsíců návrat do padoku formule 1. Teď se těším na spolupráci s technickým týmem Williamsu, v továrně i na trati, abych mu pomohl s vývojem FW41 pro sezonu 2018. Mým hlavním cílem je opět závodit v F1 a tohle je další důležitý krok. Nemůžu se dočkat, až začnu,“ prohlásil Robert Kubica.

Kubicovo odhodlání, se kterým se dokázal dostat přes svá zranění, ocenil i technický šéf stáje Paddy Lowe. Podle něj bude Polák cenným přínosem pro vývoj vozu, se kterým se vloni Williams trápil.

Sirotkin byl oficiálně potvrzen ve Williamsu, Kubica náhradníkem

Diskuse k článku

Napsat komentář