Kubica otevřeně o nehodě v rally: Několik nocí jsem probrečel

Polský závodník v krátkosti nastínil, jak se cítil po nehodě v rally, která mu doslova změnila život. Prozradil také, co bylo zásadním momentem, po kterém se začal cítit lépe.

Štítky: Robert Kubica Zveřejněno 25. 12 2019 — Lukáš Štěrovský

Kubica měl ve formuli 1 skvěle rozjetou kariéru. Čekala ho sezona u Renaultu, po které měl údajně zamířit k Ferrari. Jenže vše tehdy zhatila nehoda na rally v Itálii, při které Polák havaroval s vozem Škoda Fabia tak nešťastně, že svodidlo prošlo skrz vůz a perforovalo Kubicovu pravou ruku.

Sedm hodin na sále bojovali lékaři o to, aby končetinu nemuseli amputovat. To se sice povedlo, ale jezdec přišel o podstatnou část svalstva a do dnes nemůže s rukou hýbat ve stejném rozsahu jako před zraněním.

Pětatřicetiletý pilot se teď v rozhovoru pro polskou televizi TVP k nehodě vrátil. „20 let vášně a práce zmizelo v jedinou sekundu. Bylo několik nocí, které jsem celé probrečel. Musel jsem podstoupit mentální i fyzickou rehabilitaci. Velkým obratem byl moment, kdy jsem přestal přemýšlet o tom, jak něco udělám, ale začal být vděčný, že to vůbec mohu nějak dělat,“ přiznává Kubica.

Ten se nakonec do kokpitu formule 1 vrátil v roce 2019 s Williamsem. Comeback to ale nebyl úspěšný, přesto je Kubica spojován s rolí testovacího pilota pro tým Alfa Romeo v roce 2020 a také by se mohl objevit v mistrovství cestovních vozů DTM.

Diskuse k článku

Napsat komentář