Kubica míří do Haasu. Pro příští rok jako testovač, a pak…?

Vypadá to, že návrat Roberta Kubici do formule 1 by nemusel skončit jako tragédie, protože se dost možná chystá pokračování této kapitoly. Polák by mohl získat závodní sedačku v Haasu pro rok 2021.

Štítky: Guenther Steiner Haas Robert Kubica Zveřejněno 5. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

Kolem Roberta Kubici je poslední dobou živo. Poté, co oznámil konec ve Williamsu po této sezoně, asi nelze očekávat, že se mu podaří příští rok zakotvit v pozici závodního pilota u jiného z týmů. Už dříve se hovořilo o roli testovače pro Haas, Racing Point (nově také Ferrari či Alfu Romeo), což se Polákovi moc nepozdávalo.

S touto rolí by se nakonec však mohl smířit, protože Haas mu, jak naznačil jeho šéf Guenther Steiner, nabízí roli třetího pro rok 2020, ale současně opci na pozici závodního pilota pro rok 2021. „Vážně k nám chci Roberta dostat, ale musím mu být schopen nabídnout něco zajímavého i s ohledem na budoucnost,“ řekl o čtyřiatřicetiletém pilotovi Steiner pro polskou televizi TVP.

„Není tajemstvím, že chceme, aby příští rok byl naším testovačem. Bylo by skvělé, kdyby nám pomáhal vyvíjet auto. Víme, že je velmi dobrý, protože ve své době pracoval u Renaultu s několika našimi současnými inženýry. Každý ho hodnotí velmi vysoko. Jednáme spolu a doufám, že ho za chvíli budu moci přivítat na palubě,“ dodává Steiner.

Zdá se tak, že pod současnou jezdeckou dvojicí Kevin Magnussen a Romain Grosjean se pomalu začíná takříkajíc houpat židle. Hlavně v případě druhého jmenovaného by to asi nebylo až tak velké překvapení…

Diskuse k článku

Napsat komentář