Kubica je v šoku z toho, jak je Williams špatné auto

Očividně zklamaný Robert Kubica vyjádřil "šok" nad tím, jak špatným autem Williams FW41 ve skutečnosti je. Kubica nastoupil místo Sergeje Sirotkina do pátečního tréninku GP Španělska, což představuje jeho první oficiální účast ve víkendu Grand Prix od Velké ceny Abú Dhabi 2010. Kubica skončil předposlední, s náskokem 1,2 sekundy na kolegu Lance Strolla.

1 Štítky: Robert Kubica Zveřejněno 12. 05 2018 — GPF1.cz

„Byl to pro mě trochu šok. Sám jsem se cítil dobře, ale bylo hodně těžké jezdit s tak nevyváženým autem a v tak těžkých podmínkách,“ řekl Kubica.

„Myslím, že jsem odvedl práci, která se od mě žádala. Ohledně 19. místa je potřeba si uvědomit, že existují určité priority. Podmínky a balanc auta byl hodně těžký, přesto jsem řídil dobře.

Bylo mi ale trapně, připadal jsem si na některých místech tak pomalý. Ale lépe to prostě nešlo.“

Přesto si test v pátečním tréninku Kubica pochvaluje s tím, že mu pomáhá poznat limity své a limity auta.

„Musím inženýrům reportovat zpětnou vazbu, nemohu si dovolit dělat hloupé věci. Jsem spokojený, jak jsem se s tím vypořádal. Očekával jsem ale silnější emoce. Mé emoce byly podstatně silnější, když jsem testoval dříve nebo poprvé v Abú Dhabi. Nařídím často, ale je to pro mě čím dál přirozenější.

Je pěkné být součástí oficiálního víkendu, ale raději bych v něm pokračoval,“ uzavřel Kubica.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Kubica je v šoku z toho, jak je Williams špatné auto”

  1. Jakub McL napsal:

    To je jasný, že byl v šoku. Potřebuje podtrhnout, jak jsou oba mladý kluci neschopný referovat o autě a pomoct ho lépe nastavit, aby zvýšil šance na další svezení a možná i smlouvu na příští rok.

Napsat komentář