Kritika od jezdců není reakcí na novou kvalifikaci. Jsou nespokojení už dlouho

Otevřený dopis Asociace jezdců Grand Prix pro vedení F1 byl dlouho plánovaným krokem, nejedná se pouze o reakci na novou, nepovedenou kvalifikaci. Vyjádřil se tak předseda asociace GPDA, bývalý pilot formule 1 Alexander Wurz. Zatímco Wurz akceptuje prohlášení, které vzešlo jako následek vášnivé debaty nad směřováním formule 1, odmítl variantu, že se jedná o prostou…

Štítky: Alexander Wurz GPDA kvalifikace Pravidla Zveřejněno 24. 03 2016 — Lukáš Štěrovský

Otevřený dopis Asociace jezdců Grand Prix pro vedení F1 byl dlouho plánovaným krokem, nejedná se pouze o reakci na novou, nepovedenou kvalifikaci. Vyjádřil se tak předseda asociace GPDA, bývalý pilot formule 1 Alexander Wurz.

Zatímco Wurz akceptuje prohlášení, které vzešlo jako následek vášnivé debaty nad směřováním formule 1, odmítl variantu, že se jedná o prostou reakci na nový formát kvalifikace, který zažil v Austrálii nedůstojnou premiéru.

„Jezdci jsou skutečné hvězdy a protagonisté našeho sportu. V reakci na některé diskuze fanoušků a také lidí uvnitř padoku se rozhodli, že je na čase, aby vyjádřili svůj skutečný názor,“ tvrdí Alexander Wurz.

„Nejednalo se o bezmyšlenkovou reakci na kvalifikační experiment. Toto prohlášení bylo promyšlené a plánovalo se už delší dobu. V Melbourne bylo znovu prodiskutováno během speciálního jezdeckého mítinku GPDA.

Od doby vzniku GPDA v šedesátých letech provozujeme většinové hlasování, které funguje velmi dobře. V tomto případě se jednalo o mimořádně jednoznačné hlasování, co se týče touhy vyjádřit náš názor,“ dodává dále předseda jezdecké asociace.

„Je to většinový názor řidičů. Chceme udělat náš sport zdravým do budoucna a pro další generace. Obchodní model a způsob, jakým je F1 vedena, je třeba řešit, obnovit a musí přijít jasný směr a plán. Nejsme přesvědčeni, že jednotlivé změny ve sportovních nebo technických pravidlech jsou řešením.

Věříme, že každý jednotlivec zapojený do šampionátu chce to nejlepší pro sport. Nicméně způsob, jakým vedení rozhoduje o tomto sportu, momentálně nevypadá na to, že funguje správně, pokud se na to člověk podívá zvenčí,“ říká Alexander Wurz.

Čtěte dále: Je to čím dál více pravděpodobné: Ke staré kvalifikaci se nevrátíme

Alexander Wurz jakožto předseda GPDA předkládá jednotný názor všech jezdců

Alexander Wurz jakožto předseda GPDA předkládá jednotný názor všech jezdců

Diskuse k článku

Napsat komentář