Kritický Norris hledá poslední procento k poražení Verstappena

V posledních několika závodech byl Lando Norris největším soupeřem Max Verstappena. Porazit se mu ho zatím povedlo "pouze" jednou.

Štítky: Lando Norris Max Verstappen Zveřejněno 28. 06 2024 — Dominik Kovář

Lando Norris a Max Verstappen se pomalu ale jistě stávají hlavními protagonisty letošního ročníku F1. Již pošesté obsadili první dvě místa v cíli právě oni. Z toho pouze jednou byl na prvním místě Norris. Nechybělo mnoho a mohlo to být vícekrát. Co za tím stojí?

V Barceloně měl Norris po startu z pole position o něco horší výjezd než Verstappen, což pravděpodobně rozhodlo o vítězi španělské velké ceny. Sebekritický Norris právě tento moment označil za rozhodující moment závodu. Zatímco Verstappen se před Russella dostal již po dvou kolech, Norris se s krajanem trápil celý první stint.

Na kdyby se ale nehraje. Norris nyní v Rakousku přiznal, že byl na sebe až možná moc přísný, protože o moc lépe už danou situaci zvládnout nešlo. Zároveň dodává, že mu ke zdolání Verstappena chybí pomyslné jedno procento. Kde ho ale Lando Norris sebere?

“Nemyslím si, že na to existuje snadná odpověď” reagoval Norris. “Je to každá drobná oblast, které v přípravě v pátek a v sobotu dáme dokupy. Potřebuji zvládnout ty maličkosti a jako tým musíme odvést trochu lepší práci. Nicméně to několikrát bylo na úrovni, na které je to třeba, abychom bojovali a vyhráli nějaké závody.”

Norris plně respektuje realitu, že jeho aktuálním soupeřem je nejen jeho kamarád, ale také trojnásobný mistr světa a již nyní legenda tohoto sportu. “Stojíme proti jednomu z nejlepších jezdců v historii F1 a jednomu z nejlepších týmů v historii F1, takže vše musí vyjít dokonale, což se minulý víkend nepovedlo.”

Norris má další šanci tento víkend v Rakousku. V kvalifikačním rozstřelu to těsně nevyšlo, Verstappen porazil Norrise o 93 tisícin. Máme zaděláno na další skvělou bitvu těchto skvělých pilotů. A tento víkend možná dvojnásobnou!