Kritickou schůzku šéfů týmů natáčel Netflix. A “někdo hrál divadlo”

Během víkendu v Kanadě došlo k tradiční schůzce šéfů týmů, aby jednali o nové technické směrnici FIA a poskakování vozů. Přítomný byl tentokrát i štáb Netflixu a podle šéfa Red Bullu Christiana Hornera sehrál jeden z lídrů stáje před streamovacím gigantem divadlo.

Štítky: Christian Horner Toto Wolff Zveřejněno 22. 06 2022 — Vašek Štěpánek

Sobotní schůzka měla jedno hlavní téma – poskakování a novou technickou směrnici FIA, která je s ním spojená. Mezinárodní automobilová federace má v plánu sledovat hodnotu vibrací u všech týmů a pokud budou skoky výrazné, bude se jich tým muset zbavit.

Způsobů, jak odstranit skákání vozů je několik – zvednou světlou výšku auta, upravit podlahu, nastavením tlumičů apod. Není ale překvapením, že přesně tomu se chce drtivá většina stájí vyhnout, neboť tím vozy výrazně zpomalí.

Prakticky devět týmů je proti oficiálnímu zavedení tohoto nového pravidla, jediný Mercedes to vítá a do Kanady už přijel s druhou stěžejní tyčí, která měla auto uklidnit a přiblížit jej k zemi, ale zároveň by tím neměl propuknout již zmíněný porpoising.

Páteční tréninky v Kanadě byly ale pro Mercedes noční můrou, a tak je tým v sobotu sundal a tempo bylo opět povzbudivé. Ostatní šéfové týmů nechápou, jak mohly stříbrné šípy do Kanady přivézt nový díl, když jeho zavedení přišlo jen těšně před víkendem.

Věděl o tomto kroku Mercedes snad o něco dřív? Toto Wolff razantně odmítá všelijaké teorie a jako odpověď zvolil útok na své kolegy. Šéf Mercedesu krátce po schůzi uvedl, že ostatní šéfové týmů jsou falešní a ubohý.

Wolff své vyjádření zakládá na tom, že se poskakování týká bezpečnosti a ostatní lídři týmů jsou ochotni riskovat zdraví svých jezdců, aby měli nad svými soupeři technologickou výhodu, Binotto společně s Hornerem si myslí něco jiného.

Podle šéfů Ferrari a Red Bullu má Mercedes problém se svým vozem a stále jej nedokáže vyřešit. Proto se německá automobilka snaží znevýhodnit ostatní týmy, aby se přiblížila špičce pole bez kdovíjak velkého úsilí.

Celou tuto vyostřenou situaci sledoval a nahrával také Netflix, který se na podobné schůzce objevil vůbec poprvé. Podle Hornera bylo evidentní, že se Wolff před Netflixem předvádí a snaží se vyvolat umělé drama.

„Myslím si, že v sobotu byl Netflix divákem divadla, které tam někdo předváděl. Ten někdo tohle dělá od doby, co seriál Drive to Survive funguje. Nevím, proč tomu tak bylo, možná toho dotyčného Lewis obsadí do nového filmu s Bradem Pittem,“ prohlásil ironicky Horner.

Horner dále pokračoval slovy, že změna pravidel není v polovině roku fér. To je asi správné vyjádření, na straně druhé šéf Red Bullu sám usilovně tlačí na zvýšení rozpočtových stropů, což je také změna pravidel a Horner by se ji také rád dočkal během této sezony.