Křídlo Red Bullu prozradila palubní kamera, ostatní týmy kontrolou prošly

Nadměrného ohýbání elementů předního křídla u vozů Red Bullu si technici FIA všimli při sledování záběrů z televizních kamer.

2 Štítky: Red Bull Zveřejněno 23. 11 2014 — Jan Pastorek

Nadměrného ohýbání elementů předního křídla u vozů Red Bullu si technici FIA všimli při sledování záběrů z televizních kamer.

Red Bull byl vyloučen z kvalifikace v Abú Dhabí na základě článku 3.15 Technických pravidel. Technici FIA odhalili nadměrné ohýbání elementů předního přítlačného křídla na obou vozech.

Všimli si toho při sledování záběrů z kamer umístěných na monopostech, na rovinkách se díly ohýbaly, zmenšovaly tak svůj odpor vzduchu, což umožňovalo dosahování vyšší maximální rychlosti.

Z tábora Red Bullu sice zazněly ohlasy v tom smyslu, že podobně řešená přední křídla mají i další týmy, ale technici FIA zkontrolovali po kvalifikaci vozy všech top týmů a jen u Red Bullu odhalili nadměrné ohýbání. Navíc už v pátek testovala FIA přední křídla týmů Williams a Force India, a nic neodhalila.

Vozy Red Bullu byly vyloučeny z kvalifikace a FIA je odkázala na konec startovního roštu. Jenomže protože musí přední křídla vyměnit, aby vozy nebyly diskvalifikované i ze závodu, musí také porušit pravidla parc fermé, což znamená pro Vettela a Ricciarda start z boxové uličky.

 

Diskuse k článku

2 komentáře: “Křídlo Red Bullu prozradila palubní kamera, ostatní týmy kontrolou prošly”

  1. Falco napsal:

    Při kvalifikaci a tréninku jsem si toho všimnul také u Mercedesu. 😉

  2. Rendy napsal:

    Jak by řekla Helenka Růžičková „underwassermani“. 😀

Napsat komentář