Král a Enge slaví vítězství v 12H Brno, Jílková překvapila svým výkonem

Česká elita se po dlouhé době společně setkala na jedné trati.

Štítky: Gabriela Jílková Josef Král Tomáš Enge Zveřejněno 28. 05 2019 — Jiří Košta

Automotodrom Brno hostil o víkendu vytrvalostní závod 12H Hankook Brno, kde startovali dvě české osobnosti známé z formule 1.

Foto: Tomáš Mašek

Závod se startoval na dvě části, přičemž v té první se odjely tři hodiny a ve druhé dalších devět. Fanouška formule 1 muselo určitě potěšit obsazení na startovním roštu.

Josef Král, který testoval s vozem HRT ve formuli 1 se se svojí posádkou Scuderia Praha mohl radovat z vítězství v kategorii GT3 s vozem Ferrari na domácí půdě. Král předvedl dramatický souboj o vedení proti Audi, které zvítězilo v kvalifikaci.

Foto: Tomáš Mašek

V kategorii GT4 se z vítězství těšil tým RTR Project, za který mimo jiné startoval i jediný český pilot ve formuli 1 Tomáš Enge. Enge se představil na domácí trati s vozem KTM X-Bow GT4, kde kromě vítězství získal i pole position pro závod. RTR mělo velkou nevýhodu u obou vozů, protože těsně před startem závodu přišli organizátoři s penalizací v podobě snížení otáček pro závod.

Výsledkem bylo, že vůz na rovinkách až nesmyslně ztrácel. X-Bow s číslem 224 to ale zvládl a dokázal i přes všechny nástrahy zvítězit. Nebyla to ale jen zásluha Engeho, posádku totiž tvořili další tři jezdci: Eike Angermayr, Jan Krabec a Sergej Pavlovec, kteří dokázali odrážet tlak soupeřů po celý závod.

Foto: Tomáš Mašek

Za tým RTR Projects ve druhém voze startovala i Gabriela Jílková, která v kvalifikaci skončila druhá, pouhou desetinu za Engem. Tým se rozhodl odjet jen pár měřených kol kvůli úspoře pneumatik.

Mladá závodnice se celý závod potýkala s technickými problémy, které jí i celý tým stály pomyslný double na stupních vítězů. I přesto se Jílková ukázala v dobrém světle, protože dva roky neseděla v závodním voze.

Foto: Tomáš Mašek

QuickGabi, jak si Gabriela nechává říkat, nám exkluzivně potvrdila, že to s týmem letos nebyl poslední start! Její pohled na celý závodní víkend si můžete pustit v následujícím videu:

Diskuse k článku

Napsat komentář