Koupí Lewis Hamilton tým v MotoGP?

Lewis Hamilton údajně uvažuje o koupi týmu Gresini Racing, za který aktuálně jezdí osminásobný motocyklový mistr světa Marc Márquez.

Štítky: Lewis Hamilton MotoGP Zveřejněno 3. 07 2024 — Dominik Kovář

Současně s GP Rakouska se v šampionátu MotoGP konala GP Nizozemska na okruhu v Assenu. Na místě byli společníci Lewise Hamiltona, kteří jednali se zástupci Gresini Racing o možnosti tým koupit.

Hamiltonova láska k motorkám není žádnou neznámou. Ostatně, v roce 2019 si nakrátko vyměnil role s legendou MotoGP Valentinem Rossi. Rossi usednul do monopostu Mercedes-AMG W08, zatímco Hamilton si vyzkoušel motocykl Yamaha, se kterou Rossi závodil.

Tento krok by jistě uvítala společnost Liberty Media, která vlastní F1 a před několika měsíci koupila také MotoGP. Spekuluje se, že po plném převzetí se Liberty Media pokusí oba světy spojit. Hamiltonova účast v týmu MotoGP by byla skvělým výchozím bodem pro tuto kolaboraci.

Stáj Gresini Racing založil dnes již zesnulý Fausto Gresini. Pravidelným účastníkem vrcholného šampionátu MotoGP je od roku 2002, působí také v nižších sériích Moto2 a MotoE. Letos za stáj, která disponuje motocykly Ducati, jezdí dokonce šestinásobný šampion MotoGP a osminásobný motocyklový mistr světa Marc Márquez.

Pokud by Hamilton Gresini Racing skutečně koupil, nebyl by to první sportovní tým, který vlastní. V šampionátu elektrických off-roadů Extreme E založil tým X44, v americkém fotbale je součástí investiční skupiny, která od roku 2022 vlastní účastníka americké fotbalové ligy (NFL) Denver Broncos.