Kontroverzní Mazepin: Jsem připraven na další vlny nenávisti

Formule 1 dlouhou dobu nepamatuje jezdce, který by vzbudil takové kontroverze ještě před začátkem sezony. Rus Nikita Mazepin ale skoro snad až s oblibou vydává jedno neuvážené prohlášení za druhým. Počet skandálů kolem jeho osoby tak k nelibosti fanoušků roste, což jej ale netrápí. Právě jeho původ je podle něj důvodem nenávisti, kterou k němu už teď někteří chovají.

Štítky: Nikita Mazepin Zveřejněno 21. 01 2021 — Lukáš Štěrovský

„Myslím, že v minulosti bylo pár závodníků z Ruska, kteří čelili podobně velké nenávisti jako já,“ tvrdí Mazepin v narážce na Daniila Kvjata, Vitalije Petrova a Sergeje Sirotkina. „Jsou to špičkoví jezdci, profesionálové. Přesto se o nich několikrát tvrdilo něco, co si nezasloužili. Ale takový je život. Pokusím se bojovat s tím lépe než oni.

Fakt, že Rusové jsou posuzování odlišně, není překvapením. Já v Rusku vyrůstal a chci tam zůstat, takže tomu rozumím a jsem ochotný akceptovat fakt, že ostatní budou mít takový přístup vůči mojí osobě. Jsem na to připravený? Je to součást života. Když chcete závodit, musíte tomu čelit,“ popisuje jednadvacetiletý závodník.

„Já to řeším ze sportovní stránky, nezabývám se tím, co se stane mimo okruh. Nejsem u sebe doma, jsem na návštěvě, takže musíte hrát podle pravidel jiných. Vím, že když vstoupíte do F1, je to skoro pokaždé ojedinělá šance. Já v tom nebudu výjimkou,“ uvědomuje si.

Rebel Mazepin. Schumachera neřeší, Haas čeká, že se ponaučí