FIA na kontrolu traťových limitů nemá adekvátní prostředky

Sergio Pérez a Pierre Gasly kritizují způsob, jakým FIA kontrole dodržování, respektive překračování traťových limitů na okruzích.

Štítky: Pierre Gasly Pravidla Sergio Pérez Zveřejněno 31. 07 2022 — Lukáš Štěrovský

Mexičana štve první kolo v Q2, které mu bylo smazáno, aby komisaři později pilotovi Red Bullu čas vrátili. Limity tratě v páté zatáčce totiž nejsou kontrolovány plně elektronicky, dohlížejí na ně samotní sportovní komisaři s pomocí záběru z kamer a prostého lidského oka…

„Ten systém není adekvátní. Musíme ho přezkoumat a zjistit, jak ho zlepšit, abychom měli větší konzistenci,“ štve Péreze.

Podobně na tom byl Pierre Gasly, který ztratil čas v úvodní části kvalifikace a nepostoupil tak do prostřední části. Ke smazání času údajně přispěl záběr nikoliv z onboard kamery jezdce, ale z průmyslové kamery okruhu.

„Musíme zavést nějaký spolehlivější systém. Měli jsme už několik problémů… Pro větší konzistenci by bylo nejlepší mít v autě senzor, který by hlídal jeho pozici všude.

V páté zatáčce jsem tu nikdy v kariéře neměl potíže. Letos je ale přístup drastický. Proto si myslím, že potřebujeme přesnější nástroje,“ má jasno Francouz.