Konspirátoři potřebují “naskenovat mozek”

Yuki Tsunoda musel během závodu v Nizozemsku odstoupit. Japonec svůj vůz odstavil na velmi nešťastném místě, v důsledku čehož byl na trati vyhlášen virtuální Safety car. Tato situace výrazně pomohla Verstappenovi, a tak se začaly šířit teorie o možné spolupráci mezi hlavní stájí Red Bull a AlphaTauri.

Štítky: AlphaTauri Red Bull Yuki Tsunoda Zveřejněno 10. 09 2022 — Vašek Štěpánek

Ve 46. kole měl Yuki Tsunoda první problém. Pilot AlphaTauri se domníval, že mu mechanici špatně připevnili jednu z pneumatik, a tak na trati zastavil. Po rádiové komunikaci se svými inženýry se Tsunoda následně rozjel – s kolem nebyl problém.

Tsunoda poté znovu navštívil mechaniky a po menších úpravách pokračoval. Japoncův závod ale skončil jen pár zatáček po výjezdu z boxů. Auto mělo nejspíše problémy s diferenciálem. Na trati byl následně vyhlášen virtuální Safety car.

Z toho těžil Max Verstappen, který tak dostal de facto pit-stop zadarmo a mohl se v klidu vrátit na svou původní pozici. Situace zní poměrně běžně, jenže před Tsunodovým odstoupením byl pilot Red Bullu stahován dvojicí jezdců Mercedesu. Teorie o úmyslném odstoupení na sebe nenechaly dlouho čekat.

„Je směšné, jak někteří lidé hledají příběh tam, kde není. Původně jsem se tomu smál, ale teď bych podobně smýšlejícím lidem radil, aby si nechali vyšetřit mozek. Mé odstoupení je vcelku jednoduché na vysvětlení – měl jsem problém s diferenciálem.

Není v tom nic víc. Ani jsem v tu dobu nevěděl, jestli je Max na prvním nebo druhém místě a abych byl upřímný, bylo mi to úplně jedno. Já se soustředil jen na svou práci. Během závodu opravdu nepřemýšlím, kde se pohybují kluci z Red Bullu,“ prohlásil Tsunoda.

Japonský závodník byl dále dotázán, zda mu ale některé z teorií nedávají smysl, neboť stáj AlphaTauri je sesterským [juniorským] týmem Red Bullu. „Určitě je mezi námi bližší vztah než třeba s Ferrari nebo McLarenem.

Na straně druhé, pořád jsme jiný tým. Vpředu je Red Bull a my jsme AlphaTauri. Máme zcela jiná jména týmů, jinou filosofii a hierarchii uvnitř garáže a také soupeříme úplně v jiných částech startovního pole a je proto zbytečné nás srovnávat,“ zakončil Tsunoda.