Konkurz na místo u Williamsu: Ve finále Massa, Kubica a di Resta

Tým z Grove hledá týmového kolegu pro Lance Strolla, svůj seznam zúžil na tři jména.

Štítky: Felipe Massa Paul di Resta Robert Kubica Williams Zveřejněno 23. 09 2017 — Pavel Fabry

Williams zúžil seznam kandidátů na místo týmového kolegy Lance Strolla pro sezónu 2018 na tři jména. Ve hře jsou nyní podle dostupných informací Felipe Massa, Robert Kubica a Paul di Resta.

Stáj z Grove má nyní k dispozici jednu z nejlukrativnějších sedaček, které jsou na trhu formule 1 dostupné. Tým byl kontaktován celou řadou zájemců, rozhodování však posunul směrem k finální fázi, když vybral nejvážnější kandidáty.

Během víkendu Velké ceny Singapuru vyšlo najevo, že Robert Kubica by měl v nadcházejících týdnech testovat vůz Williamsu z roku 2014, aby znovu vyzkoušel, zda je jeho plnohodnotný návrat do formule 1 reálný. Polák letos absolvoval několik testovacích dní s Renaultem, francouzská značka se však pro příští rok rozhodla pro dvojici Nico Hülkenberg – Carlos Sainz jr.

Ve hře u Williamsu je pochopitelně jeho současný pilot Felipe Massa, jenž týmu vytrhl trn z paty, když zaplnil místo, které se před letošní sezónou uvolnilo po odchodu Valtteriho Bottase, jenž u Mercedesu nahradil překvapivě odcházejícího Nika Rosberga. Poprvé od roku 2013 projevil vážný zájem o návrat také Paul di Resta, který se předvedl v dobrém světle letos na Hungaroringu, kde v nelehké situaci zaskočil za nemocného Massu.

Williams však prý se svým konečným rozhodnutím nijak nespěchá, neboť se nyní nachází v silné pozici, podobně lukrativních nabídek totiž ve startovním poli mnoho není. Britský tým se dokonce údajně snažil přiklákat Fernanda Alonsa, ten by však měl prodloužit svou smlouvu s McLarenem, který se zbavil pohonných jednotek Honda.

Jiným cílem pak byl Sergio Pérez, má se však za to, že Mexičan považuje sezónu u Williamsu za příliš velký risk, neboť věří, že dobrý ročník 2018 mu může vynést sedačku u některého z předních týmů.

O místo u Williamsu mají zájem například také Marcus Ericsson nebo Jolyon Palmer, jejich snahy však prý nemají větší šance na úspěch. Současně jsou dveře nejspíš zavřené pro druhého jezdce Sauberu Pascala Wehrleina, neboť titulární sponzor týmu, výrobce alkoholických nápojů Martini, požaduje jednoho jezdce ve věku nejméně 25 let.

Kubicovy šance hatí rodina Lance Strolla

Diskuse k článku

Napsat komentář