Konečně!! Renault je oficiálně továrním týmem F1

Po sérii trýznivého čekání to máme oficiálně: Šéf automobilky Renault Carlos Ghosn veřejně oznámil, že „se rozhodl o tom, že se Renault do F1 vrátí se svým vlastním týmem“. Tím samozřejmě bude bývalý Lotus. „Renault měl dvě možnosti,“ řekl Carlos Ghosn. „Vrátit se do F1 na 100 %, nebo zcela odejít. Po detailní analýze jsem se rozhodl, že…

3 Štítky: Renault Zveřejněno 3. 12 2015 — Tomáš Richtr

Po sérii trýznivého čekání to máme oficiálně: Šéf automobilky Renault Carlos Ghosn veřejně oznámil, že „se rozhodl o tom, že se Renault do F1 vrátí se svým vlastním týmem“. Tím samozřejmě bude bývalý Lotus.

„Renault měl dvě možnosti,“ řekl Carlos Ghosn. „Vrátit se do F1 na 100 %, nebo zcela odejít. Po detailní analýze jsem se rozhodl, že Renault bude počínaje sezonou 2016 v F1. Na poslední chvíli poskytnuté detaily šéfů F1 mi daly jistotu pro přijetí této výzvy. Naši ambicí je vyhrát, i když to zabere nějaký čas.“

Ve svém prohlášení Renault zdůraznil, že jeho role coby dodavatele motorů byla za cestě k úspěchu velmi limitována. Renault současně uvádí, že některé detaily hlavní smlouvy, která byla podepsána ve čtvrtek 3. prosince, ještě zbývá doladit. A uvádí jen tak na efekt, že „Lotus F1 Team se ukázal jako nejlepší partner“ pro návrat do F1.

„Renault a Lotus F1 se znají již 16 let, a slavili spolu úspěch v sezonách 2005 a 2006.“ Automobilka tím naráží na fakt, že tým F1 z Enstone, pro který získal Alonso dva tituly, je vlastně autonomní firmou, a částečně se od něj distancuje, nejspíš jen z lehce egoistických důvodů. Na straně druhé ale Renault uvedl, že „F1 je absolutní symbol vášně pro automobily“ a podtrhuje to svým sloganem „Passion for Life“.

Renault slíbil, že v lednu zveřejní veškeré detaily svého programu v F1.

renault

Diskuse k článku

3 komentáře: “Konečně!! Renault je oficiálně továrním týmem F1”

 1. Variotek napsal:

  INF_11:
  To značí, že i o motoru Red bullu je již rozhodnuto…

  Tag Heuer..

 2. INF_11 napsal:

  To značí, že i o motoru Red bullu je již rozhodnuto…

 3. Variotek napsal:

  Tak hodně štěstí…

Napsat komentář