Konečně! Příští rok už jen tři barvy pro označení pneumatik

Pirelli bude mít od příští sezóny tři označení pro sady pneumatik. Tvrdá, střední a měkká zůstane v portfoliu Pirelli. I když budou oficiálně k dispozici tři názvy, směsi se budou různě upravovat.

1 Štítky: Pirelli Pneumatiky Zveřejněno 20. 10 2018 — GPF1.cz

Po celý rok bude tvrdá pneumatika bílá, střední žlutá a nejrychlejší měkká červená.

Tvrdosti pneumatik se budou lišit podle jednotlivých charakteristik každého okruhu. Například červená měkká pneumatika bude pro Monako jiná než červená měkká pneumatika na náročnějším okruhu v Silverstone nebo Suzuka.

Přesnější počet směsí a sad pneumatik bude oznámený v prosinci po homologaci od FIA.

Příští rok před každým závodem FIA oznámí přesný výběr pneumatik jednotlivých sad. Tento nový systém bude jednodušší pro orientaci fanoušků. Ale i tak jsou zde momentálně lidé, kteří chtějí vědět každý detail o každé dostupné sadě, která bude použita.

Barvy pneumatik intermediate do přechodných podmínek a full wet do deště se pro příští rok nemění. Pneumatiky budou nadále zelené a modré.

„Mluvili jsme o tomto s týmy, FIA a formulí 1 už dlouho. Celá myšlenka je taková, že chceme pneumatiky zjednodušit, aby se dali lépe rozpoznat a pochopit, speciálně pro televizi, kde jsou stále nejasnosti o volbách pneumatik pro jednotlivé závody,“ řekl šéf Pirelli Mario Isola.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Konečně! Příští rok už jen tři barvy pro označení pneumatik”

  1. Jirka_1 napsal:

    Ano, divák je tupý a nerozpozná pět barev… 🙂

Napsat komentář