Komunikuje již nyní Hamilton s Leclercem o Ferrari?

Během driver parade vidíme často při sobě budoucí týmové kolegy Charlese Leclerca a Lewise Hamilton. Monacký pilot byl dotázán, zda se při těchto soukromých rozhovorech řeší Hamiltonova budoucnost u Ferrari.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Lewis Hamilton Zveřejněno 26. 06 2024 — Dominik Kovář

Lewis Hamilton a Charles Leclerc budou tvořit jezdeckou dvojici Ferrari minimálně dva roky, počínaje rokem 2025. Vztah těchto pilotů byl přátelský již v minulosti a na tom se ani nyní očividně nic nezměnilo. Během driver parade před jednotlivými závodu jsou spolu často v kontaktu. Nejednoho tak napadne otázka, zda se již britská legenda nevyptává na “inside” informace z italského týmu.

Během víkendu v Barceloně byl Leclerc televizní stanicí Sky F1 dotázán, zda se s Hamiltonem již o blízké budoucnosti baví. “Je to takový mix. Je to trochu o tom, jak to teď ve Ferrari je a kde se nacházíme, ale je to jen malá část z našich rozhovorů,” řekl Leclerc.

“Samozřejmě je stoprocentně soustředěný na sezónu s Mercedesem, takže ještě nemůžeme mluvit o všem. Ale je to trochu o přípravách na příští rok a naší společné vášni, kterou je design a móda obecně. Ale myslím si, že to je z 80 nebo 90 procent konverzace o osobním životě, o tom, jak jde život a naše hudba a podobné věci, což je fajn.”

Hamilton se tímto samozřejmě pozvolna připravuje na svůj největší přestup v kariéře. Je logické, že se k bližším technickým a strategickým informacím nyní nedostane a i kdyby ano, v jeho zájmu by nebylo ideální to předávat dál do Mercedesu. Pravidla se pro příští rok se v podstatě nemění a “posilovat” Mercedes tímto způsobem by bylo pro britskou legendu vzhledem k jeho blížícímu se přestupu spíše kontraproduktivní.