Komise F1 si vedle nákladů posvítí také na zatraktivnění sportu pro fanoušky

Čelní představitelé formule 1 vnímají pokles zájmu fanoušků a hledají cesty, jak nastolit opačný trend.

6 Štítky: Komise F1 Pravidla Zveřejněno 17. 06 2014 — Jan Pastorek

Čelní představitelé formule 1 vnímají pokles zájmu fanoušků a hledají cesty, jak nastolit opačný trend.

Ve středu zasedne poblíž Londýna Komise F1, která je složená z představitelů FIA, majitelů F1, týmů, sponzorů a dalších. Hlavním bodem programu budou úsporná opatření.

Mezi návrhy na snižování nákladů jsou podle Autosportu větší standardizace dílů, nižší počet pohonných jednotek, větší omezení pro aerodynamické tunely a CFD, změny harmonogramu závodních víkendů a omezení testování.

Kromě toho se ale Komise bude věnovat také klesající televizní sledovanosti formule 1. Za tu částečně můžou množící se placené přenosy, ale šéfové tohoto sportu chtějí také zatraktivnit celý šampionát.

Pokládají si proto dvě otázky. První je, jak zatraktivnit formuli 1 pro fanoušky, druhá je, kdo a jak bude veřejnosti vysvětlovat změny pravidel, aby je lépe přijala.

Diskuze se rovněž vrátí k hlučnosti monopostů, protože barcelonský test s megafonem na výfuku nepřinesl požadovaný efekt. Očekávají se také další příspěvky na téma využití sociálních médií, i když jim Bernie Ecclestone není nakloněn. Na stole bude také návrh na vytvoření síně slávy.

Komise F1 může návrhy pravidel jen předávat Světové radě motorsportu FIA ke konečnému schválení. Pokud se tak podaří do konce června, stačí souhlas jen většiny týmů, aby změny platily už příští rok, od července pak musí souhlasit všichni.

Diskuse k článku

Napsat komentář