Komise F1 se na ničem nedohodla ani v oblasti úspor

Finanční situace mnoha týmů je stále nepříznivá, přesto se formule 1 jako celek nedokáže dohodnout na opatřeních.

1 Štítky: Finance Komise F1 Zveřejněno 18. 02 2015 — Jan Pastorek

Finanční situace mnoha týmů je stále nepříznivá, přesto se formule 1 jako celek nedokáže dohodnout na opatřeních.

Když loni zkrachovaly týmy Marussia a Caterham, ostatní menší stáje bily na poplach a zdálo se, že se formule 1 po dlouhé době odhodlá ke skutečným změnám. Ale bylo to skutečně jen zdání.

Od té doby proběhlo mnoho debat, žádné konkrétní závěry z nich však nevzešly. Poslední diskuze se vedla včera na Komisi F1 v Ženevě. FIA předložila závěry studie McKinsey, která ukazuje možnosti šetření, ale Ferrari a McLaren se odmítly na toto téma bavit s tím, že jejich úkolem je vyhrávat, a ne šetřit a starat se o ostatní stáje.

Lotus, Force India a Sauber se tedy alespoň pokusily předložit návrh na rozšíření seznamu standardizovaných dílů, které je možné kupovat od jiných týmů, ale velké stáje ho odmítly.

Komise F1 tedy nakonec neschválila vůbec nic, co by mohlo usnadnit přežití menších stájí.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Komise F1 se na ničem nedohodla ani v oblasti úspor”

  1. oldman napsal:

    Že se Ferrari a McLaren odmítly bavit o oné „studii“ (která objevuje Ameriku v tom, že lze stavět levněji, ale už neříká nic o tom, jak být levněji konkurenceschopný a ani nenavrhuje konkrétní – a také kontrolovatelná – pravidla) mě vzhledem ke kvalitě materiálu nevadí. Ta studie mě stejně tak trochu připadá jako alibi pro případ dalších pohrom – my nic, my muzikanti, i s novou a drahou technickou revolucí by to šlo, kdybyste nás poslouchali… Vadí mě ale, že zase všichni kašlou na malé týmy. Jistě, rozšiřovat standardizované díly nejde do nekonečna, pokud má formule 1 zůstat formulí 1. Ale alespoň na přechodnou dobu (než se někteří vyhrabou z nejhoršího a než se nové technologie stanou zavedenými a snad i o něco levnějšími) bych to bral. Jenže má někdo tu sílu bouchnout do stolu a říct, takhle to dál nejde? Když už si ti velcí opravdu myslí, že formuli 1 utáhnou sami…

Napsat komentář