Automobilist.com

Komisaři trestali: Ricciardo vyfasoval dvakrát penalizaci pěti sekund

Vlivem penalizace se mění výsledky Grand Prix Francie. Na sedmé místo se posunul Kimi Räikkönen, osmý je Nico Hülkenberg, devátý Lando Norris a jeden bod bere Pierre Gasly. Daniel Ricciardo se kvůli trestu propadl mimo body.

2 Štítky: Daniel Ricciardo Renault Zveřejněno 23. 06 2019 — Lukáš Štěrovský

Ricciardo se v posledním kole dostal do souboje s Norrisem a Räikkönenem. Oba sice předjel, ale během manévrů se nedokázal udržet v mezích trati. Komisaři se rozhodli Australanovi udělit hned dvě pětisekundové penalizace, následkem čehož se propadl ze sedmé příčky na jedenáctou, tudíž neboduje.

První penalizace je za opuštění okruhu, nebezpečné navrácení na dráhu a vytlačení jiného jezdce (Norrise). Druhý trest pak je za opuštění dráhy a získání trvalé výhody v neprospěch Räikkönena.

Ricciardo okomentoval oba incidenty těmito slovy: „Snažil jsem se udělat vše, abych zůstal na dráze. Ale s tímhle novým povrchem a mimo ideální stopu… Nemám žádné výčitky, bylo to poslední kolo a boj o pozici. Raději, ať to skončí takto, než abych se ani nepokusil předjet. Doufám, že si to všichni užili.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Komisaři trestali: Ricciardo vyfasoval dvakrát penalizaci pěti sekund”

  1. Milan27 napsal:

    Blbá a nudná trať. Kdyby tam byly aspoň hrbatý obrubníky, tak o žádné domnělé výhodě nemohla být řeč.

  2. novvac napsal:

    …komentářům ve studiu F1 k tomuto předjíždějí , a dle mého názoru konečně pořádné akci v posledním kole, jsem se pořádně zasmál. Bohužel to dopadlo přesně dle predikce … je to celé takové ..SMUTNÉ

Napsat komentář