Komisaři netrestali, Verstappen zůstává vítězem GP Rakouska

Max Verstappen za svůj manévr na Charlese Leclerca v závěru Velké ceny na okruhu Red Bull Ring, při které Monačan musel uhnout vozu Red Bullu mimo dráhu, penalizaci nedostal.

1 Štítky: GP Rakouska Penalizace Zveřejněno 30. 06 2019 — Lukáš Štěrovský

Komisaři si oba zúčastněné předvolali „na kobereček“ v 18 hodin. O hodinu a tři čtvrtě později (mezitím se na internetu objevil falešný dokument, podle kterého Verstappen měl dostat trest pěti sekund) vynesli verdikt – incident prošetřili, žádné penalizace se udělovat nebudou.

V rozhodnutí komisařů se píše, že oba vozy se rozhodly vyjet ze zatáčky vedle sebe, pro což nebylo dostatek prostoru, následkem čehož došlo ke kontaktu, za který převážně nemohl ani jeden pilot a incident vyhodnotili jako závodní.

Byť se některým zdálo, že Leclerc byl vytlačen mimo trať, jak trefně podotkl expilot F1 a současný televizní expert Karun Čandhok, za dřívějších časů, v dobách kačírkových únikových zón, by se vůz na vnějšku (Leclerc) z takového souboje raději stáhl. Dnes se piloti častokrát raději nechají vytlačit, protože si jsou vědomi asfaltových únikových zón a toho, že mohou pokračovat bez potíží dále i mimo trať. A s trochou štěstí ještě jejich soupeř může vyfasovat trest za vytlačení jiného vozu z dráhy…

Komisařům trvalo dlouho rozhodnout o složení na stupních vítězů.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Komisaři netrestali, Verstappen zůstává vítězem GP Rakouska”

  1. krakra napsal:

    Nejrozumnějším traťovým komisařem je Karun Čandok, Karun Čandok odjezdil pouhých 11 závodů a překvapivě žádný z nich nevyhrál.
    Ať žije zdravý rozum.

Napsat komentář