Leclerc s Vettelem bez trestu, musí ale podat vysvětlení v Maranellu

Charles Leclerc a Sebastian Vettel byli za vzájemnou kolizi předvoláni před sportovní komisaře, aby podali vysvětlení. A přestože ti rozhodli, že trestat není třeba, vše se bude ještě interně řešit v Maranellu.

1 Štítky: Charles Leclerc Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 18. 11 2019 — Lukáš Podstata

Oba piloti po restartu závodu v šedesátém šestém kole bojovali o čtvrtou pozici. Vzájemný kontakt však zhatil jakékoliv naděje a pro Ferrari tak Velká cena Brazílie skončila tragicky.

Za svoji kolizi byli oba aktéři předvoláni před sportovní komisaře, aby se k ní vyjádřili. Šéf italského týmu Mattia Binotto však řekl, že oba piloti nesou svoji vinu. „Myslím, že oba musí cítit lítost vůči svému týmu, protože měli svolení mezi sebou bojovat. Samozřejmě, svobodu měli, ale měli si plně uvědomovat, že takových hloupých chyb by se měli vyvarovat, protože pak to postihne celý náš tým. Musíme celou situaci zanalyzovat, proto momentálně nechci vyvozovat určité závěry.

S oběma piloty jsem již mluvil, nechci ale opravdu ani jednoho soudit. My budeme mít hodně času si společně sednou a vzájemně celou situaci probrat. Vše budeme řešit interně s vedením.“

Oba piloti příliš nešetřili slovy do týmové vysílačky bezprostředně po kolizi, ale v pozávodních rozhovorech působili daleko klidněji. Je tedy otázkou, jak se tato situace vyřeší v dalších závodech, protože je téměř jisté, že Mattia Binotto nebude chtít, aby se podobná situace v budoucnu opakovala.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Leclerc s Vettelem bez trestu, musí ale podat vysvětlení v Maranellu”

  1. Martin Švancar napsal:

    A co takhle shoda podnětu s přísudkem? Aneb kdo musí podat vysvětlení v Maranellu? Komisaři. Takhle to ale jistě myšleno nebylo 🙂

Napsat komentář