Kolem GP Austrálie panují zmatky, závod nejspíše bude zrušen

Podle zatím neověřených zpráv byla Grand Prix Austrálie na základě schůzky šéfů týmů s vedením F1 odložena poté, co byl dříve během dne u jednoho ze zaměstnanců McLarenu potvrzen výskyt koronaviru COVID-19.

Štítky: GP Austrálie Zveřejněno 12. 03 2020 — Lukáš Štěrovský

Původní informace od britské TV Sky Sports přitom hovořily o tom, že se závod pojede, ale ostatní zdroje v čele BBC o chvíli později začaly tvrdit opak. Sky Sports posléze informaci ze svého článku smazala, ale na sociálních sítích zůstala dál…

Nicméně, schůzka mezi šéfy týmů, vedením F1 a FIA údajně vedla k odvolání Velké ceny. To se jeví jako nejlogičtější krok poté, co byl koronavirus prohlášen za celosvětovou pandemii, kvůli které jednotlivé státy zavádějí karanténu. Na oficiální prohlášení čekáme, mělo by ale přijít co nejdříve, první trénink začíná už dvě hodiny v noci našeho času.

Odloženo nebo rovnou zrušeno bylo například už několik závodů MotoGP, NASCAR, ale i fotbalové a hokejové soutěže či basketbalová NBA. Co se F1 a nadcházejících závodů týče, v Bahrajnu by se příští týden mělo jet bez diváků, Vietnam se zřejmě přesune na jindy (pokud to bude možné) a Čína už byla odvolána – právě z ní koronavirus vzešel.

Diskuse k článku

Napsat komentář