Kolega Pérez uznává: Verstappen nemá žádnou zřejmou slabinu

Je těžké být týmovým kolegou Maxe Verstappena. Tvrdí to Sergio Pérez, podle kterého Nizozemec nemá žádnou očividnou slabinu.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 17. 10 2021 — Lukáš Štěrovský

„Skutečně si nemyslím, že by nějakou měl,“ přiznává Pérez. „Alespoň není zjevná. Není snadné být Maxovým týmovým kolegou, protože on je s autem zajedno,“ říká dále Mexičan, který u Red Bull tráví první rok a na Nizozemce zatím nestačí.

„Podává opravdu výkony na velmi vysoké úrovni. Máme svým způsobem jedinečné auto a není to snadné. Každý den musíte být psychicky velmi odolní, což je snad jedna z mých silných stránek. Musíte ze všeho vytěžit maximum a pořád se učit.

Auto Red Bullu je jedinečné v tom smyslu, že je úplně jiné, než na co jsem byl zvyklý. Některým vozům se přizpůsobuje snáze než jiným, někteří jezdci se přizpůsobují snáze než jiní. Na auto jsem se adaptoval těžko, ale nešlo o nic dramatického. Je samozřejmě velmi konkurenceschopné, jak dokazuje Max, možná je i úplně nejlepší,“ dodává Pérez.

Nejlepším je podle něj i Verstappen jako takový. „Myslím, že udělal nejméně chyb ze všech. Jezdí opravdu na velmi vysoké úrovni. Sezona je ještě dlouhá, ale tímhle mě příjemně překvapil…“