Koho Button označil za nejobtížnějšího kolegu? Odpověď překvapí

Ani Fernando Alonso či Lewis Hamilton. Za týmového kolegu, proti kterému se musel šampion z roku 2009 nejvíce snažit, považuje někoho úplně jiného.

Štítky: Jenson Button Sergio Pérez Zveřejněno 10. 10 2019 — Lukáš Štěrovský

Brit debutoval ve formuli 1 v roce 2000 po boku Ralfa Schumachera u Williamsu. Během svého angažmá bojoval ve stejném týmu proti několika velkým jménům včetně Jarna Trulliho, Rubense Barichella, Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

Na otázku, kdo z jeho týmových kolegů za celou dobu v šampionátu byl tím nejnáročnějším, Button však po výčtu jednotlivých jmen odpověděl dost nečekaně.

„Nejrychlejším byl Lewis, samozřejmě. O tom není sporu. Fernando byl nejkomplexnější. Neměl oproti ostatním skoro žádnou slabinu. Co se týče technického nadání, Rubens Barichello v tomhle převyšuje všechny. Věděl přesně, jak si nejlépe nastavit auto. Hodně jsem se toho od něj naučil, když jsme byli u Hondy.

Ale nejobtížnější to bylo proti Checovi (Sergiovi Pérezovi, pozn. red.). Na některých tratích byl tak rychlý, až to nebylo normální. Nepodařilo se mu to vždy, ale pokud ano, tak ho prostě nešlo porazit,“ vykládá Button o svém kolegovi z McLarenu v sezoně 2013.

Diskuse k článku

Napsat komentář