Kobajaši se bál v Soči závodit kvůli stavu auta

Kamuj Kobajaši měl strach, že by mohl havarovat během GP Ruska kvůli problémům se zavěšením.

1 Štítky: Caterham Kamuj Kobajaši Zveřejněno 20. 10 2014 — Jan Pastorek

Kamuj Kobajaši měl strach, že by mohl havarovat během GP Ruska kvůli problémům se zavěšením.

Caterham objevil na zavěšení kola Kobajašiho vozu vadu a před posledním tréninkem ji opravil tak, že Kobajašiho vystrašil. Japonský pilot pak zveřejnil fotku a následující zprávu na svoji facebookovou stránku.

„Děsivé! Minulou noc byl objeven defekt zavěšení. Není tu náhradní díl, takže to bylo opraveno obalením do karbonu. Neustále to kontrolují, ale i tak, když mě žádají, abych s tímhle závodil, je to děsivé! Už bych nejraději jel domů.“

„Ještě zbývají tréninkové jízdy a závod. Mám opravdu problém. Jako závodní jezdec, měl bych jet? Měl bych to bezpečně odmítnout? Pojedu znovu za 15 minut.“

zaveseni

Jednalo se však zprávu pro uzavřený okruh přátel a rodiny.

„Tento komentář byla bezprostřední Kamujova reakce, když se o tom problému dozvěděl, a měla zůstat soukromá pro jeho přátele a rodinu, protože byla na jeho soukromém kontě,“ komentoval jezdcův manažer Čikara Funada pro BBC.

Caterham argumentoval tím, že Kobajaši byl o situaci informován a týmu nesdělil žádnou obavu v tom smyslu, že by měla být jízda nebezpečná.

„Bylo to detailně vyhodnoceno v Soči a Leafieldu a nakonec to bylo obaleno karbonem, aby došlo k zesílení, je to normální procedura,“ uvedl tým. „Ta komponenta byla označena za bezpečnou a kontrolována mezi jízdami, aby bylo zcela jisté, že nenastal problém.“

„Kamuj tu zmíněnou zprávu stáhnul a po zbytek víkendu jezdil s vozem v tomto stavu, přičemž nepřišel ani náznak jakéhokoliv dalšího problému se zavěšením.“

Tento incident se přidává k pozávodnímu vyjádření Kobajašiho, podle kterého byl požádán o odstoupení ze závodu zřejmě jen kvůli šetření dílů, což tým vzápětí popřel.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Kobajaši se bál v Soči závodit kvůli stavu auta”

  1. Zix napsal:

    Je vážně k smíchu jak nejdřív je připo*ranej, že musí jet s nebezpečným vozem a další den když tým odhalí jiný problémy, tak najednou to je zbytečný a kvůli šetření.

    Vážně bych se divil kdyby odjel poslední 3 závody, když s ním mají takovýhle problémy.
    Už nějakej ten závod se divím, že pořád jezdí. Jak ho nahradil Lotterer, tak sem čekal že si jentak nezajezdí, zvlášť když měli jet ještě Merhi nebo Sainz.

Napsat komentář