Kobajaši při návratu do kokpitu caterhamu porazil obě marussie, Ericsson penalizován

Kobajaši byl při svém návratu do závodního vozu nejlepší z jezdců Caterhamu a Marussie, Bianchi a Chilton ale věří závodnímu tempu svých vozů.

Štítky: Caterham Cedrik Staudohar John Booth Jules Bianchi Kamuj Kobajaši Marcus Ericsson Marussia Max Chilton Zveřejněno 6. 09 2014 — Filip Fikejz

Kobajaši byl při svém návratu do závodního vozu nejlepší z jezdců Caterhamu a Marussie, Bianchi a Chilton ale věří závodnímu tempu svých vozů.

Caterham

Kamuj Kobajaši se v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie v Monze vrátil do kokpitu caterhamu. Obsadil devatenácté místo a s výsledkem byl velmi spokojen. „Myslím, že úpravy, které jsme představili ve Spa, fungují dobře, což je pro tým velmi pozitivní zpráva. Včera jsem v autě nestrávil moc času. Přes noc jsme velmi tvrdě pracovali, vylepšili jsme auto a dnes skončili před našimi nejbližšími soupeři,“ pochvaloval si a do závodu si věří.

Marcus Ericsson výsledkovou listinu uzavřel na dvaadvacátém místě. V dopoledním volném tréninku měl problémy s motorem a nestihl si vyzkoušet jízdu s měkčí směsí pneumatik. „Bohužel jsme proto šli do kvalifikace tak trochu naslepo. Všechno fungovalo dobře, ale nedařilo se nám získat z auta maximum. Musíme se večer podívat na data a zjistit, co bychom mohli vylepšit ve srovnání s Kamujem. Z výsledku jsem zklamán, ale určitě budu bojovat,“ řekl odhodlaně.

Aktualizace: Švéd nakonec odstartuje z boxů, byla penalizován za nerespektování žlutých vlajek v závěrečném volném tréninku. K incidentu došlo v Curva Grande, kde Sergio Pérez po potížích s hydraulikou odstavil svůj monopost Force India. Podle komisařů, mezi kterými je i bývalý jezdec F1 Derek Warwick, z telemetrie vozu Caterham vyplývá, že jezdec při vyvěšených žlutých vlajkách nezpomalil.

Cedrik Staudohar z Renaultu pochválil Kobajašiho a upozornil, že dopoledne se tým potýkal s drobnými problémy. Udělal proto určité změny v nastavení, které vedly k větší spolehlivosti. „Vyplatilo se to. Z pohonných jednotek jsme získali maximum, což je na takové trati, jako je Monza, pozitivní. Vzhledem k tomu, jaké vozy se kolem nás nachází, bychom měli zítra mít velmi zajímavý závod,“ věří.

Marussia

Jules Bianchi byl z dvacátého místa zklamán. „Mezi námi a dalšími vozy kolem nás to bylo velmi těsné. Jsme za caterhamem, měli bychom být před ním. Myslím, že v kvalifikaci jsme udělali maximum, ale vím, že v závodě budeme mnohem lepší. Jsme dostatečně blízko soupeřům, abychom se před ně dostali,“ je přesvědčen. „Večer uvidíme, co můžeme udělat ohledně strategie, abychom zítra získali co nejlepší výsledek.“

Jedenadvacátý Max Chilton byl spokojen při dlouhých pátečních jízdách s těžším vozem. „Po dopoledním tréninku jsme udělali několik změn. Myslím, že jsme šli správným směrem, ale asi ne dostatečně, protože jsme se trápili. Náš tým je blízko lotusům a caterhamům, takže to bude zřejmě těsný závod. Myslím, že zítra se můžeme zlepšit a předvést dobrou bitvu s nejbližšími soupeři,“ věří.

Šéf týmu John Booth věří, že tým své tempo předvede v závodě. Připomněl, že oba jezdci byli spokojeni po prvních výjezdech, ale ve druhých už se nezlepšili. „Zpětně si říkám, že jsme možná měli na měkčích pneumatikách vyjet ještě potřetí,“ uvedl.

Diskuse k článku

Napsat komentář